www.fsfu.org.ua

Вівторок, 08 11th

Last updateвт., 22 трав. 2018 12pm

    EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianUkrainian

Flagman Чемпіонат України 2017 з ловлі риби фідером, або Велика «заруба» на Дністрі

 

Фідер – один з найпопулярніших видів рибної ловлі. Тому не дивно, що головний турнір в цій дисципліні: Flagman Чемпіонат України 2017 з ловлі риби фідером, який нещодавно відбувся на Дністрі поблизу села Коновка Чернівецької області, привабив до себе увагу як знавців спорту, так і рибалок-любителів, які прагнуть вдосконалювати свої результати і ловити більше риби. Далі читайте репортаж про перебіг змагань, їх результати і дізнавайтеся, як призери піднялись на почесний п’єдестал національної першості.

Учасники змагань почали з’їжджатися до місця проведення чемпіонату за кілька днів до його початку, чим порушили спокій розміреного життя західноукраїнської глибинки. Хоча насправді місцеві вже звикли до того, що хоча б раз на рік повз їхні хати проносяться автомобілі з зображеннями на риболовну тематику, логотипами та яскравими наліпками. Таке пожвавлення на автодорогах Кельменцівського району обіцяє працівникам крамниць, міні-готельчиків та інших закладів інфраструктури додатковий заробіток, тому люди привітно зустрічають «прибульців» і охоче показують дорогу, тим хто погано орієнтується в лабіринтах черкаського бездоріжжя.

Така обізнаність селян допомогла і мені швидше добратися до місця проведення змагань. Коли я зійшов з потяга о 4:30 ранку на станції Ларга, крім двох мужчин, які говорили по-молдовському і жіночки з пакунками та квітами, на пероні нікого не було. Я поспішив за ними, і не дарма. За якимось похмурим приміщенням світло привокзальних ліхтарів відбивали вікна декількох автомобілів. Видно, вони приїхали, щоб евакуювати з віддаленого полустанку пасажирів київського потягу. Під час короткої розмови з’ясувалось, що один з водіїв – рибалка, і знає про Чемпіонат України, та навіть слідкує за риболовними змаганнями за публікаціями в Інтернеті, вболіваючи за своїх земляків. Крім того, він та його друзі з повагою ставляться до снастей виробництва Flagman (особливо що стосується прикормок, котушок та вудилищ), які успішно використовують під час регулярних виїздів на риболовлю.

Приїхали ми на місце ще затемна. Збиваючи ранкову росу з моріжку та будяків, я побрів на біляві бані найближчого наметового містечка. Як виявилось, там жили хлопці з Полтавської області. Вони зустріли спортивного кореспондента, як рідного (без перебільшення). За дружньою розмовою і кавою час пролетів швидко. Над обрієм з’явились перші сонячні промені, і я пішов назустріч непересічній і важливій події в риболовному спорті.

Тренування та прогнози

Перший день – тренування. І хоча більшість зі спортсменів вже провела розвідку рельєфу дна, випробувала характер та оцінила апетити дністерської рибки, офіційні тренування дуже важливі, оскільки саме на цьому етапі команди остаточно визначаються зі стратегією та тактикою. Перші години ловлі показали, що крупні лящі залягли на дно і клювати майже відмовляються. За версіями досвідчених спортсменів, представників івано-франківських та чернівецьких команд велика імовірність, що пани Василі мігрували на більш глибоководні ділянки русла в пошуках багатої кормова бази і більш сприятливих умов для життя. Однак декотрим спортсменам все-таки вдалося піймати кілька екземплярів вагою від одного до майже двох кілограмів. Це вселяло надію, що поміж помірної риби може попастись непоганий бонус, який дозволить зайняти, якщо не перше, то досить високе місце в зоні і в кінцевому рахунку розраховувати на призові місця. Взагалі ж риби у водоймі було досить багато. Крім «васильовичів», ловились рибець, плітка, карась та невеличкі коропці. Хорошою новиною стало те, що в уловах відсутня верховодка, котра частенько зводить нанівець всі старання спортсменів набрати достатню вагу за короткий проміжок часу. А це, здається, було чи не головним завданням для кожної з 17 команд, які взяли участь у чемпіонаті.

Наступного дня – жеребкування і старт! Звичайно, вся увага прикована до фаворитів змагань, команд, які наприкінці травня цього року стали призерами Flagman Кубку України 2017 та увійшли до першої п’ятірки: Flagman Feeder Masters (ЗОФРС), Flagman-Dnepr (ДОФРС), Brain-G.Stream (ЗОФРС), Feeder Team (ФРСХО), Flagman Lviv (ЛОФРС). Безперечно, конкуренцію лідерам попереднього турніру склали команди Західного регіону, для яких Дністер – фактично «домашня» водойма. Не можна забувати і про потужні збірні з інших областей, які завойовували призові місця на минулорічних змаганнях і тепер прагнули довести свою перевагу на ділі. Іншими словами, «заруба» обіцяла бути напруженою і безкомпромісною. Але поміж собою учасники спілкувались досить тепло, відпускаючи на адресу один одного доброзичливі кпини, які створювали невимушену, дружню атмосферу.

Особливості та результати

Місце змагань складалось із чотирьох зон, кожна з яких розбита на 15 секторів. Звісно, зони нерівнозначні. «А»і «В» відрізнялись крутішою береговою лінією, тоді як «С» і «D» – більш пологіші, що створювало додаткові труднощі при виважуванні риби через водорості. Але спортсмен справлялись і не з таким. Зате течія несильна, і можна було використовувати годівниці від 40 до 60 г, що в свою чергу давало можливість ловити, як кажуть на Заході країни, більш легкими «патиками». Щодо принад, то їх рецептура тримається у великій таємниці, і будь-яка спроба розкрити її може мати небажані наслідки. Тому ваш покірний слуга, на просте питання про склад принад отримував відповідь у вигляді німого докору в погляді.

Погода сприяла спортсменам. Щоправда в другий половині першого дня змагань подув сильний вітер. А зранку другого густі хмари ледь не принесли дощ. Та все ж атмосферні аномалії обійшли місце змагань стороною. За результатами першого туру визначились лідери в особистому і командному заліках. Серед спортсменів вийшли вперед: 1. Олексій Пугач (Brain-G.Stream, Запоріжжя), 2. Олексій Зайко (Brain-G.Stream, Запоріжжя), Віталій Ковальов (Feeder Team, Харьков). Найсильнішими виявились наступні команди: 1. Brain-G.Stream, 2. Flagman Feeder Masters, 3. Feeder Team.

З особливостей 1 туру можна відзначити, те, що риба ловилась в основному на дистанції 45 – 50 м на гранично тонких повідцях – 0,08 – 0,075 мм з легким гачком не більше № 16 із тонкого дроту. В деяких секторах рибу діставали прямо з-під ніг на відстані 15 – 20 м. Такі ж тенденції збереглась і в другому турі, за підсумками якого місця розподілилися так:

особистий залік – 1. Олексій Пугач (Brain-G.Stream ,Запоріжжя), Андрій Титюк (Риф, Киев), Микола Солодовник (Flagman-Dnepr, Дніпро); командний залік – 1. Brain-G.Stream, 2. Flagman Feeder Masters, 3. «Риф».

В результаті турніру призові місця між собою розділили:

особистий залік –

1. Олексій Пугач (Brain-G.Stream, ЗОФРС, Запоріжжя);

2. Олексій Зайко (Brain-G.Stream, ЗОФРС, Запоріжжя);

3. Андрій Титюк («РиФ», КФРСУ, Київ);

командний залік:

1. Brain-G.Stream (ЗОФРС, Запоріжжя);

2. Flagman Feeder Masters (ЗОФРС, Запоріжжя);

3. Feeder Team (ФРСХО, Харків).

Як і передбачалось, на п’яти лідерам командного заліку наступали спортсмени із Західної України. Наприклад, команда Feeder Sport з Прикарпаття поступилася Feeder Team зі Слобожанщини всього одним балом.

Підсумки та інтерв’ю

З упевненістю можу сказати, що долю переможців визначила стабільна командна гра, завдяки який вдалося вибороти заслужені медалі. Дуже багато залежало не лише від тих учасників, хто безпосередньо ловив, але й від тренера, координаторів, які своєчасно доносили необхідну інформацію в сектор, коригуючи дії спортсмена. Не можна було не помітити, як злагоджено працювали харків’яни на чолі з тренером Іриною Олійник. Справжній клас командної роботи показали спортсмени з Flagman Feeder Masters. Хлопці навіть привезли з собою невеличкий складний велосипед, щоб вчасно реагувати на важливі зміни та інформувати спортсменів, розташованих вздовж берегової лінії довжиною приблизно в 1,5 – 2 км. Саме на таку відстань простягнулись чотири зони змагань.

Після урочистої церемонії нагородження, впродовж якої учасники отримали заслужені кубки та медалі, грошові винагороди за призові місця від титульного спонсору Flagman – провідної компанії риболовного ринку України, мені вдалося поспілкуватися з чинним чемпіоном України Олексієм Пугачем.

Кореспондент: Чи важко стати чемпіоном і що для цього потрібно?

Олексій Пугач: Не важко. Тому що я виборюю перше місце на всеукраїнських змаганнях вже вдруге особисто і кілька разів ми перемагали в командному заліку. Головне багато тренуватися, старанно готуватися до кожного турніру.

Кореспондент: Як давно існує команда?

Олексій Пугач: Команда існує вже 4 роки. За цей період ми постійно в призах. Але так щоб і в особистому заліку, і командному вибороти «золото» – це вперше.

Кореспондент: Що ви можете сказати про дану ділянку Дністра?

Олексій Пугач: Водойма дуже цікава. Тут велика глибина – 8 – 10 м, є явно виражена бровка… А фідерні змагання дуже часто проходять на мілководних водоймах, тому тут дуже цікаво. Потрібно підбирати правильну прикорму, з’ясовувати на що краще клює. Адже універсальний рибалка повинен вміти ловити і верховодку, і карасів, і лящів, і карпів. Якраз в подібних умовах проявляється клас спортсмена.

Кореспондент: Декілька слів про хід змагань, включаючи тренування…

Олексій Пугач: Ця локація для мене не нова. В 2012 році тут теж проходив Чемпіонат України. Тоді я зайняв 2 місце. Програв всього близько 100 г Ігорю Веселовському. Цього разу я і команда підготувалися значно краще. Ми провели три тренування перед змаганнями, підібрали складові принад і з’ясували, що впливає на клювання в кращу сторону. Паралельно ми провели відбори в команду, щоб досягти максимального результату. Під час турів у мене було чітке розуміння ситуації: яка риба підходить і як її ловити. Кожен вид риби ловився на певну насадку. Підлящ краще відкликався на мотиля, рибець чи крупна риба надавала перевагу опаришу. Ще один нюанс – максимально точне закидання. Кожна хиба розмазувала точку і розпорошувала рибу. І навпаки доставка принади точно в одне місце дозволяла концентрувати і утримувати рибу. Потрібно було тримати площу не більше одного квадратного метра.

Кореспондент: Що б ви порадили початківцям в риболовному спорті?

Олексій Пугач: Якщо людина вирішила йти у спорт, то потрібно постійно тренуватися. Тобто спортсмен повинен хоча б 2 – 3 рази на тиждень виїжджати до водойми. І не важливо, що ловити – верховодку, карася чи ляща. Головне зрозуміти поведінку риби в різних погодних умовах – перед і після дощу, в бурю чи спеку і т. д. Дуже корисно бувати на зимовій риболовлі, ранньою весною, пізньою осінню. Тоді ти розумієш, як себе поводить риба і чого вона хоче. Тому моя порада – тренування і ще раз тренування.

Кореспондент: Вітаю вас з перемогою і бажаю нових досягнень!

Олексій Пугач: Дякую!

Ось і завершився останній найбільш масштабніший і значимий в фідерній дисципліні турнір Flagman Чемпіонат України 2017 з ловлі риби фідером, а разом з ним і сезон нинішнього року. Звичайно в 2017 ще будуть змагання, фестивалі, але за чемпіонській титул в національній першості спортсмени будуть боротися вже наступного року. Тож до наступних зустрічей на водоймах!

Репортаж вів Сашко Бурма.

Фото в оригіналі тут і лише 7 днів.

Ви тут: Головна Новини Flagman Чемпіонат України 2017 з ловлі риби фідером, або Велика «заруба» на Дністрі