www.fsfu.org.ua

Субота, 01 19th

Last updateвт., 22 трав. 2018 12pm

    EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianUkrainian

Репортаж з Flagman Форелева Ліга I етап від Білошицького Костянтина

 

18-20 серпня, відбувся перший з двох етапів української форелевої ліги. Змагання пройшли під егідою Федерації риболовного спорту України. Головним організатором виступила Чернівецька обласна федерація риболовного спорту в особі Руслана Яремина. Генеральним спонсором була компанія Flagman.

У турнірі взяли участь 32 спортсмени з дванадцяти областей України. Змагання проводились в одній зоні у два тури по чотири старти у кожному. Переможці визначалися за найменшою сумою місць, набраною за обидва тури. Суддівська бригада складалася з восьми суддів на чолі з суддею національної категорії Олександром Шевченком і головним секретарем, суддя національної категорії, Михайлом Охрименком.

Ловля форелі в диких річках є доволі нетиповим видом рибальства для більшості українців, але ці змагання мають неабияку значущість, оскільки саме за їх результатами буде відібрано 30% найкращих форелятників, які вподальшому боротимуться між собою за вихід до складу збірної України для виступу на чемпіонаті світу з берегового спінінгу 2018 року.

Цьогоріч змагання проводились у Івано-Франківській області на середній течії річки Прут, а саме під Говерлою на території заповідного парку. Цей відрізок річки викликав непідробну цікавість усіх учасників, оскільки змагання тут проводилися вперше. Прозора і холодна вода свідчили про правильність вибору організаторів. Прут в цьому місці має найбільшу ширину 25 метрів, а глибина рідко перевищує 30см. Різноманіття вузьких прогонів зі швидкою течією, довгих відрізків шумних порогів, обширних мілин і різких поворотів русла давали кожному широкий вибір місць для лову щоб на повну розкрити свій потенціал, застосовуючи власні техніки і тактики.

Програма першого дня почалася з тренування у зоні змагань. За висновками більшості спортсменів умови лову були складними через низький рівень води.

Наступним етапом було зариблення. Оскільки Карпатські річки є доволі бідними на іхтіофауну, то у рамках підготовки до змагань у кожен з 64 секторів, на які поділена зона, було рівномірно запущено риб вагою 200-300 грам кожна. Всього в річку переселили близько 1000 особин. Ця риба лишиться жити в Пруті і після змагань. Таким чином кожен учасник подарував річці добрий десяток кілограм риби. До цієї важливої акції доклалася і компанія Flagman.

Заключною подією першого дня було урочисте відкриття змагань і жеребкування стартів. Кожен спортсмен отримав власний реєстраційний номер, а також порядок усіх восьми стартів у двох турах.

Наступного дня о десятій ранку, після огляду зони, тридцять два спортсмени одночасно відкрили дужки котушок і гра почалась. Невдовзі після стартового свистка одним з перших підсачив рибу чемпіон світу Олександр Ремешівський, який бере участь у змаганнях з шістнадцяти років. Наразі це його п'ятий сезон. Суперникам довелось доганяти, проте не всім це вдалося: в кінці першої години з рибою були лише вісімнадцять спортсменів. Серед них були і щасливчики, які змогли зайняти перші два сектори - найбільш рибні у зоні. Проте у змаганнях головним фактором є стабільність: потрібно ловити рибу в кожній годині незалежно від старту, щоб зайняти високу сходинку у фінальному протоколі. Ця задача виявилася не по силам жодному зі спортсменів у перший день змагань. Проте визначилися лідери, які зуміли здобути дорогоцінні бали у трьох годинах з чотирьох. Ними виявилися молодий обдарований спінінгіст зі Львову Назар Боженко, одесит Павло Чорноморець і киянин Володимир Петренко.

Ранок неділі знаменував початок вирішального другого туру змагань. Для багатьох він став здивуванням, оскільки вчорашні напрацьовані схеми не принесли очікуваного результату. Риба вкотре продемонструвала свою непередбачуваність і змінила вподобання. Тим не менше, кількість впійманих "хвостів" цього дня перевищила показник попереднього. До того ж найсильніші спортсмени змогли фінішувати у другом турі з рибою в кожній годині. Це виявилося правдою не для всіх і, зрештою, турнірна таблиця зазнала змін.

За результатами двох турів Першого етапу Української форелевої ліги призерами стали:

І місце - Погостинський Кирило

ІІ місце - Свита Євген

ІІІ місце - Коцуба Юрій

Переможці отримали офіційні нагороди серед яких медалі, різьблені кубки ручної роботи, дипломи у вигляді дерев'яних планшеток і на додачу - сертифікати від головного спонсора, компанії Флагман, у розмірі 2000, 3000 і 4000 гривень.

Гра закінчилася, але сезон форелевої ліги в розпалі. Стежте за нами і не пропустіть хто ж покаже характер і майстерність, щоб виграти другий етап форелевої ліги і пройде у відбори до збірної України 2018. Вболівайте за ваших фаворитів.

Ви тут: Головна Новини Репортаж з Flagman Форелева Ліга I етап від Білошицького Костянтина