www.fsfu.org.ua

Вівторок, 09 25th

Last updateвт., 22 трав. 2018 12pm

    EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianUkrainian

Репортаж з Flagman Чемпіонат України з ловлі риби поплавцевою вудкою: лише в боротьбі гартується справжній спортивний характер

Недавно відбувся Flagman Чемпіонат України з ловлі риби поплавцевою вудкою, який визначив найсильніших спортсменів країни. Цього разу турнір приймала Харківщина на Артемівській дамбі Печенізьського водосховища, відомого як багата рибою водойма. Тим не менше спортсменам довелось застосувати всі свої напрацювання та вміння, щоб пробитися в призи. Читайте далі: чим запам’ятались змагання, як вони пройшли, і хто переміг?

Харківський залізничний вокзал зустрів мене ранковою прохолодою! Яскраве сонце все сміливіше виглядало із-за дахів багатоповерхівок, а ми з керівником поплавкового напрямку Федерації Риболовного Спорту Харківської Області Петром Цибанем мчали по ще сонній першій столиці нашої держави до Артемівської дамби. «Ну, що, здається, підготовка до Чемпіонату України пройшла успішно. Єдине, прикормочного мотиля не вдалося знайти в достатній кількості, – розпочав розмову Петро з наболілого. – Підвели постачальники. Причому, що дивно, з насадочним – ніяких проблем. Більшість спортсменів вже на водоймі, готуються до тренування, – продовжує організатор всеукраїнських змагань. – Хоча харків’яни й не від’їжджали звідти… Тільки вчора завершився «Кубок Слобожанщини». Сумістити час проведення турнірів вирішили вже давно, щоб зменшити транспортні витрати». Розмова, як і дорога під колесами автомобіля, слалася гладкою стрічкою, тому не встигли озирнутись, як прибули на місце. Шосе вздовж греблі було заставлене автомобілями, в основному мікробусами. Нічого дивного. У спортсменів-полавочників багато обладнання і його треба якось вміщати в автомобіль. Тому члени однієї команди часто кооперуються і їдуть одним «бусом». Так раціональніше, а головне веселіше!

Тренування та відкриття

На бетонних схилах дамби панувала святкова атмосфера і вловлювалися нотки хвилювання, адже завтра спортсмени розпочнуть змагання, від результатів яких багато в чому залежить їх спортивна кар’єра, рейтинг в когорті найсильніших. Сьогодні – лише тренування, але вони допоможуть визначити місця розташування риби та, яким прикормкам і наживкам вона віддає перевагу. В залежності від цього та багатьох інших факторів команди визначаються зі стратегією і тактикою, які впродовж всього турніру будуть вірними дороговказами. І хоча розслаблятись ніхто не збирався, то тут, то там лунали радісні дружні привітання між суперниками і одночасно старими, давніми друзями.

І ось – старт тренувань! Рибка почала ловитись з перших закидів. В садках спортсменів почали з’являтись мірна плотва приблизно від 150 до 300 г, підлящі від 300 г та густирки середнього розміру. Подекуди на прикормлені точки ставав дрібній окунь, відганяючи своїх «мирних» сусідів. Ще рідше ловились зелені красені лині, тому їх клювання викликало особливу радість у спортсменів.

Одначе все хороше колись закінчується… Прозвучав гудок, який сповістив про завершення тренувань. Пора збиратися до місця відкриття турніру! Так вже сталось, що воно розташувалось далекувато і від Артемівської греблі, і від можливих джерел електроенергії. Тому програвання Гімну України під час традиційного піднімання прапору неочікувано виявилось проблематичним. Та рішення прийшло само собою в особі маленької дівчинки Марії – онуки одного з учасників змагань, члена команди SenseСергія Корнілова, родина якого приїхала підтримати свого тата-дідуся. Марійка виконала Гімн акапелла. Урочисту пісню підхопили спортсмени, і все вийшло досить щиро і душевно. Головний суддя Дмитро Пушкар оголосив Чемпіонат України відкритим, провів жеребкування по зонам і побажав учасникам перемоги в завтрашньому турнірі.

Два дні, два тури, як одна мить

Ранком 19 серпня на дамбі знову зібралися кращі спортсмени з поплавкової ловлі, щоб позмагатися за титули чемпіонів України в особистому та командному заліках. Спочатку жеребкування по секторах, встановлення обладнання, перевірка суддями прикормки та наживки, остаточна підготовка снастей і прикормлювання, яке розпочалось за 10 хвилин до старту…

Як і на тренуванні, риба почала клювати відразу. Більш досвідчені спортсмени почали ставити на точки екземпляри побільше, приваблюючи їх крупно фракційною прикормкою. Ті, хто поставив на кількість, намагались ловити все підряд, тримаючи необхідний темп. Одним словом в безкомпромісній боротьбі зійшлися різні тактики та стратегії, і кожна з них мала право на життя. Отже, в першому турі найбільше риби впіймав представник команди Big Fish (Харків) Андрій Берендей – 8,330 кг. На п’яти харків’янину наступали кияни з команди Flagman Kiev Дмитро Борсук з результатом 7,820 кг та Олександр Обломов, в садку якого виявилось 7,700 кг риби. Всі вони взяли перші місця в своїх зонах. В принципі такий результат був цілком очікуваним. Інтрига виникла, коли наступного дня після жеребкування секторів другого туру в зоні «А» опинились дві «одинички» (перші місця в своїх зонах в першому турі) – Дмитро Борсук і Тарас Гончаренко (Big Fish) – та «двійка» (друге місце в зоні за підсумками першого туру) Олександр Рубан (київська команда Maver-FishDream). Гурмани від спортивної рибалки з захватом спостерігали за протистоянням цих титулованих спортсменів. Результат батлу трьох до останньої секунди зважування ніхто достеменно не міг спрогнозувати. Нарешті стало відомо, що «одиничкою» стала вчорашня «двійка», а дві «одинички» першого туру перетворились на «двійку» (Дмитро Борсук), та трійку (Тарас Гончаренко). Не менш цікаві заруби між лідерами першого туру розгорнулись в інших зонах: «B» – Олександр Обломов проти Максима Ільченко;«D» – Сергій Бурдак vs Андрій Берендей; «С» – Андрій Кузьменков vs Юрій Геращенко.

Впродовж змагань непогані результати показала команда Flagman ЗРК з Запоріжжя, яка в підсумку посіла почесне четверте місце. Та найголовніше впевнено заявила про себе, як імовірний претендент на медалі.

Підсумки та нагородження

Поки спортсмени збирали снасті, головний суддя підраховував результати Чемпіонату. Виявилось, що найбільше риби в другому турі впіймав Олександр Обломов (Flagman Kiev), який покращив свій попередній результат на 60 г. Другим по кількості риби став Сергій Бурдак – 7,690 кг (Maver-FishDream), третій Анрій Берендей (Big Fish) з результатом 6,680 кг. Зрозуміло, що боротьба за призові місця розгорнулась саме серед цих спортсменів та команд, до складу яких вони входять. Але ж хто стане переможцем?

Нарешті розпочалася церемонія нагородження. Спочатку нагороди та грошовий сертифікат у розмірі 1000 грн від титульного спонсора ТМ Flagman отримав Павло Товпік – переможець у номінації Big Fish.

Особистий залік

1 місце – Олександр Обломов, команда Flagman Kiev, сума місць 2, загальна вага риби – 15,460 кг.

2 місце – Андрій Берендей, Big Fish (Харків), сума місць – 3, загальна вага риби – 15,010 кг.

3 місце – Дмитро Борсук, Flagman Kiev, сума місць – 3, загальна вага риби – 12,650 кг.

Командний залік

1 Big Fish, сума місць – 17, загальна вага риби – 50,730 кг.

2 Maver-FishDream, сума місць – 17, загальна вага риби – 47,370 кг.

3 Flagman Kiev, сума місць – 20, загальна вага риби – 48,080 кг.

Flagman Чемпіонат України з ловлі риби поплавцевою вудкою завершився. Попереду ще буде багато змагань і фестивалів з ловлі риби на поплавок, але цей турнір запам’ятається спортсменам надовго, адже більшість з них доклала багато зусиль, щоб достойно виступити на всеукраїнському рівні.

P.S. Інтерв’ю з чемпіоном!

Кореспондент: Розкажіть про значення Чемпіонату України для спортсменів. Чому потрібно брати участь в національних змаганнях, що це дає, крім кубків та медалей?

Олександр Обломов: Подібні турніри проводяться в першу чергу для того, щоб спортсмен міг сам для себе визначити особистий рівень і підвищити його. Крім того, переможці отримують спортивні звання і право на відбір для участі в Чемпіонаті світу.

Кореспондент: Коли і де планується проведення Чемпіонату Світу цього року?

Олександр Обломов: Найсильніших полавочників земної кулі визначить всесвітній турнір, який відбудеться цього року на початку вересня в Бельгії.

Кореспондент: Як ви оцінюєте перспективи нашої команди на перемогу?

Олександр Обломов: Шанси невисокі, але вони є. Справа в тому, що один з членів збірної України вже побував на водоймі, де буде проходити всесвітній турнір. Йому вдалось провести коротеньке тренування і з’ясувати основні особливості акваторії та поведінки риби. Це наш козир і ми сподіваємось, що він зіграє. Крім того, маємо надійну підтримку з боку титульного спонсору ФРСУ, всім відому компанію Flagman, яка завжди допомагає, сприяє розвитку майстерності спортсменів, причому не лише досвідчених, але й новачків.

Кореспондент: Так спортсмен-поплавочник повинен мати багато снастей. Одних вудилищ, потрібно 4 види, здається. Причому вони не дешеві. Тому підтримка, в першу чергу фінансова, дуже необхідна.

Олександр Обломов: Все так, але я не раджу тим, хто хоче брати участь в змаганнях, гнатися за дорогим обладнанням. Особливо початківцям. Цілком функціональне штекерне вудилище можна купити десь за 7000 грн, коли топові моделі коштують на порядок дорожче. Набагато важливіше брати участь у змаганнях, постійно шукати щось нове, щоб підвищувати свій рівень. Коли немає конкуренції спортсмен втрачає головне – дух змагань і перестає розвивати свою майстерність. Навіть титуловані спортсмени їздять на різні чемпіонати і фестивалі не за нагородами, а за досвідом та знаннями. Хоча на певному етапі, звісно, є бажання показати себе і зайняти на п’єдесталі якомога вищу позицію. Це природно, бо для цього і існує спорт.

Кореспондент: Давайте повернемось до Чемпіонату Україні, який щойно завершився. Що ви можете сказати про Артемівську дамбу, які «підводні камені» вона в собі приховує?

Олександр Обломов: Якщо чесно, це одна з моїх улюблених водойм для змагань. Тут я брав участь не на одному турнірі, і дуже добре вивчив поведінку місцевої риби, особливості рельєфу та структури донної поверхні. Тому з задоволенням ловив, хоч було не легко.

Кореспондент: В чому виникали складності?

Олександр Обломов: Неймовірна спека, гострі мушлі та водорості на дні. Ну, і непередбачувана поведінка риби. Доводилось на ходу змінювати повідки та гачки на більш тоненькі. Іноді доводилось навпаки ставити більш грубі елементи оснасток.

Кореспондент: В чому полягала ваша особиста і командна тактика?

Олександр Обломов: Ніякої особистої тактики. Ми завжди працюємо в команді і на команду. Після тренувань ми з’ясували, що ловиться різна риба, тому зробили ставку на темпову ловлю. На якійсь конкретній риби не зациклювались. От і все.

Кореспондент: Олександре, щоб ви побажали спортсменам, які лише починають свою спортивну кар’єру?

Олександр Обломов: Не зважаючи ні на що рухатись вперед, ніколи не падати духом і брати участь у якомога більшій кількості спортивних змагань. Лише в боротьбі гартується справжній спортивний характер, набувається досвід, який обов’язково приведе до перемоги.

Репортаж та інтерв’ю вів Олександр Бурма.

P.S. Повний фотозвіт ви зможете знайти за посиланням ТУТ

Ви тут: Головна Новини Репортаж з Flagman Чемпіонат України з ловлі риби поплавцевою вудкою: лише в боротьбі гартується справжній спортивний характер