ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ З ЛОВЛІ РИБИ СПІНІНГОМ З ЧОВНА

Анонси змагань з ловлі хижої риби спінінгом з човна, обговорення, реєстрація

ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ З ЛОВЛІ РИБИ СПІНІНГОМ З ЧОВНА

Повідомлення Коноваленко Олег » 17 травня 2019, 14:10

a81c957e60b775e7a2fccf9998c7493f.jpg

ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ З ЛОВЛІ ХИЖОЇ РИБИ
СПІНІНГОМ З ЧОВНА

1.ВОДОЙМА
1.1. Змагання проводяться на прісноводних водоймах: великих і малих ріках, каналах, озерах і водоймищах. Найбільша глибина в місці змагань не повинна бути менше 1,50 метра.
1.2. Для змагань обирається ділянка водойми з максимально однаковими умовами у відношенні рельєфу дна, глибини і рослинності. Місце розташування зон визначається головною суддівською колегією, яка проводить змагання, із врахуванням особливостей водойми.
1.3. Спортсмени змагаються в одній загальній зоні. Відведена для ловлі ділянка водойми на сектори не розбивається, але вона повинна бути обмежена добре видимими з човнів орієнтирами, або спортсменам надається GPS карта водойми з чіткими межами зони ловлі.
2. УЧАСНИКИ
2.1. Змагання проводяться в особовому заліку в двійках , тобто два спортсмени в одному човні, надалі «екіпаж». В командному заліку враховуються результати двох екіпажів, які заявлені за одну команду.
2.2. В складі кожної команди можуть бути зареєстровані два запасних спортсмени (заявлені до першого жеребкування) і один представник команди (тренер). Допускається заміна двійки або одного учасника між турами.
2.3. Змагання проходять в два тури по 8 годин кожен; у разі виникнення непередбачених обставин (наприклад, грози) тур вважається таким, що має силу, якщо його тривалість була мінімум чотири години.
У випадку якщо із-за погодних умов проведення змагання стане неможливим, журі може прийняти рішення про відміну одного туру. Такий тур не враховуватиметься, а рейтинг команд буде складений згідно з результатами залікового туру. Скасований тур знову проводитись не буде.
2.4. Учасники змагань повинні вміти плавати.
2.5. Дозволено застосування ехолотів і GPS навігаторів. Під час змагань учасники можуть використати навушники і рації.
2.6. Човни, що запізнилися до старту, мають право виходити в зону лову, але час фінішу для них не змінюється.
2.7 Човни спортсменів мають бути пронумеровані. Кожен човен має два чітко помітних номери, по одному з кожного борту.
2.8. Човни повинні мати на борту устаткування, необхідне, згідно з місцевими нормами і правилами. Без цього устаткування човни не мають права виходити на акваторію. Спортсмен зобов’язаний мати права на керування моторним човном.
2.9. Кожен човен зобов'язаний прийти на допомогу іншому, що зазнає ускладнень, або що терпить лихо.
2.10. Човни стартують двійками (по два човни від однієї команди) без обмеження швидкості з точки старту визначеної в положенні з інтервалом в 1 хв. між двійками, згідно порядкового номеру, який визначається жеребкуванням напередодні змагань.
На другому етапі, човни стартують в порядку, зворотному старту першого етапу. Наприклад: 20 човнів в одній зоні отримали стартові номери з 1 по 20. Відповідно на другий етап човен з номером старту 1(перший етап) отримає №20, з номером 2 (перший етап) отримає №19, 3-18, 4-17, 5-16 і т.п.; жеребкування третього
туру відбувається напередодні третього туру.
2.11. Зона «Старт-Фініш» на кожні змагання визначається положенням і надається учасникам разом з картою зони змагань.
2.12. Зона «Старт-Фініш» складається з стартового коридору, що позначається чотирма буями зеленого кольору, а наприкінці двома буями жовтого кольору. Після команди судді «Приготуйся», спортсмени стартові номери яких вигукнув суддя, заходять в стартовий коридор, помічений буями зеленого кольору і потім після команди судді «Старт» перетинають лінію між двома жовтими буями і можуть стартувати на необмеженій швидкості. Швидкість пересування в зоні «Старт-Фініш» не більше 5 км/год.
Для того щоб суддя зафіксував фініш спортсменів, вони повинні перетнути лінію між двома жовтими буями і пройти через всю зону «Старт-Фініш». При цьому часом фінішу для екіпажу буде час перетину лінії між двома жовтими буями.
2.13. Здійснення спортсменами лову риби у зоні «Старт/Фініш» забороняється.
2.14. Заміна спортсменом з існуючої двійки в поточному сезоні допускається тільки спортсменом з тієї ж обласної федерації, що не брав участь цього року в ЧУ і КУ.
2.15 Команди повинні подати до мандатної комісії персональну заявку, засвідчену лікарем та обласним спорткомітетом, страхові поліси, а також ознайомитись з правилами змагань, погодитись з ними і зобов’язатися їх виконувати.
2.16 В заявці повинна бути вказана наступна інформація:
- назва відряджуваної організації;
- назва команди;
- П.І.Б. спортсменів повністю (необхідно вказати капітана команди);
- рік народження спортсменів (до змагань не допускаються учасники молодші 18 років)
- спортивний розряд;
- відмітка лікаря ЛФД про допуск до змагань;
- відмітка обласного спортивного комітету;
2.17. Попередня заявка подається на електронну адресу frsu.lodka@gmail.com
2.18 Організатор Змагань має право встановлювати вступний внесок, що складається з безпосередніх витрат на проведення турніру та (додатково) затвердженої ФРСУ суми на витрати, що пов’язані з участю Національної Збірної у Чемпіонаті Світу. Внесок сплачується при поданні заявки від обласної Федерації у формі передплати, реєстрація команди вважається завершеною тільки після отримання Організатором повної суми внеску. У разі неприбуття команди на Змагання (останнім строком прибуття є перша нарада капітанів на місці змагань до початку першого туру) команда виключається зі Змагань, вступний внесок не повертається.
2.19. Учасники зобов’язані допустити в човен під час туру офіційно допущених до змагань відеооператорів та кореспондентів, які повинні мати з собою відповідні перепустки (бейджі).
2.20 Під час проведення Кубку та Чемпіонату України учасники одного екіпажу (на церемонії відкриття , церемонії закриття , а також на церемонії нагородження ) повинні бути одягнені у форму екіпажу , а саме джерсі (футболки, сорочки, тощо) одного зразка.( Як мінімум це повинні бути футболки або сорочки одного кольору )
Учасникам команд дозволяється розміщувати на власній формі та плавзасобі символіку і логотипи особистих та командних спонсорів, а також спонсорів ФРСУ без будь-яких обмежень.

3. РЕЗУЛЬТАТИ
3.1. Переможець і призери визначаються по найменшій сумі місць зайнятій «двійками» на протязі 2-х етапів. Тобто, чим менша ця сума, тим вище місце. Особисте місце «двійки» в зоні визначається сумою довжин кожної риби в квадраті. Наприклад: щука 50 см та два окуні 25 см та 27 см дорівнюють 50*50+25*25+27*27=2500+625+729=3854 балів.
При рівних уловах, зайнятим місцем спортсмена є середньоарифметичне місце, спортсменів з рівними уловами. Учасники з нульовим результатом займають місце, рівне кількості команд. + 1;
3.2. Спортсмени, дискваліфіковані суддівською колегією за порушення, передбачені правилами спортивного риболовства, займають місце рівне кількості спортсменів, приймавших участь у змаганнях в даній зоні плюс один бал. Наприклад: кількість спортсменів в зоні 20 чол., з них один учасник дискваліфікований, таким чином цей учасник займає 20 + 1 = 21 місце;
3.3. При фотографуванні в додатку ФРСУ та відправлені на перевірку судді риби меншого від дозволеного до вилову розміру її довжина в квадраті віднімається від загальної кількості балів (допускається помилка не більше 0,5 см);
3.4. Нагородження спортсменів є невід’ємною частиною змагань, тому екіпажі, які в повному складі відсутні на церемонії закриття будуть оштрафовані шляхом додавання 5 (п’яти) балів до рейтингу поточного сезону в особовому заліку або до рейтингу наступного сезону, якщо це фінішне змагання сезону.
3.5. Організатори залишають за собою право корегувати результати змагань у випадку виявлення істотних порушень при дослідженні відеоматеріалів на протязі двох тижнів після оголошення результатів. Рішення про коригування приймається головним суддею змагань та затверджується журі змагань.
3.6. Навмисне багріння заборонене. Зараховується риба, яка спіймана за допомогою приманки, яка під час виважування знаходилась в районі голови риби (не нижче жаберних кришок риби).
3.7. До заліку в змаганнях приймаються наступні види риби без обмеження по кількості:
щука – не менше 45 см. для р. Дніпро та водойм Дніпровського
басейну , та – 40 см. для всіх інших водойм;
окунь - мінімальний розмір визначається окремо для кожної водойми і визначається положенням ;
сом – не менше 75 см ( обмежена залікова довжина сома на змаганнях 1 м. Сома більшої довжини вважати довжиною 1 м.)
судак – не менше 45 см.;
головень – 29 см.;
жерех – 35 см.;
берш – 33 см.;
в’язь – 33 см.
Рибу слід вимірювати з краю голови, коли її щелепа закрита, до кінця її хвоста, на правому боці, в природньому
становищі її щелепи.

Довжина риби буде вимірюватися в сантиметрах на офіційній лінійці ФРСУ; вимірювання повинні регулюватися за правилом округлення цілих чисел, наприклад, якщо довжина риби між 30,0 і 30,4 см, вона буде зарахована як 30 см; і навпаки, довжина між 30,5 і 31,0 см, буде розглядатися як 31 см. Округлення не стосується мінімального розміру риби, тобто якщо мінімальний розмір щук на змаганнях 45 см. і спортсмен зловив щуку 44,8 см, то ця щука до заліку не приймається.
4. ОБМЕЖЕННЯ
4.1. Використання підсаки є обов'язковим для виважування риби. Якщо другий спортсмен допомагає першому підсакою, то він зобов’язаний або вимотати шнур з приманкою і покласти спінінг в човні, або тримати спінінг з невимотаним шнуром в іншій руці до кінця виважування. В іншому випадку виважування зараховане не буде і від загального результату віднімаються бали, нараховані за цю рибу. Якщо розмір цієї риби встановити неможливо, віднімається квадрат найдовшої риби. Остаточне рішення приймає журі
4.2. Будь-яка форма прикорму риби заборонена. Дозволяється лише застосування атрактантів і олій, що наносяться на приманки.
4.3. При переміщенні за допомогою мотора внутрішнього згорання носіння рятувального жилета обов'язкове; його також слід надівати за несприятливих погодних умов (дощ, вітер). В процесі лову заборонено користуватися мотором внутрішнього згорання.
4.4. Довжина спінінгу обмежена 2,75 метрів (9 футів).
4.5. Забороняється:
застосовувати снасточки із живих і мертвих рибок;
оснащувати важки гачками;
використовувати дві і більше приманок, оснащених гачками («тандеми»);
ловити рибу поза межею виділеної для змагань зони або ділянки водойми;
застосовувати прямовисне блешніння;
ловити рибу доріжкою;
виходити на берег без дозволу судді;
4.6. Учасники можуть мати із собою необмежену кількість спінінгів. Забороняється використовувати одночасно для ловлі більше одного спінінга одним спортсменом. Спінінгом, що використовується вважається такий, приманка якого знаходиться у воді.
4.7. Дистанція між двома найближчими човнами під час лову має бути не менше 50 метрів, а під час навігації на безпечній відстані. У разі, коли інший човен наближається до спортсмена, який ловить рибу у вузькому місці (ширина менше 50 метрів), він повинен припинити лов і пропустити інший човен, вказавши при цьому з якого боку можливо пройти.
4.8. Швидкість пересування по водоймі під час змагань не обмежується, при умові відсутності човнів в радіусі 100 м. Якщо ж під час руху поблизу є інші човни, які ловлять рибу ( до 100 м відстань), то спортсмени зобов’язані рухатися зі швидкістю до 10 км.
4.9. В разі технічної несправності плавзасобу, час фінішу для цього екіпажу залишається незмінним і у випадку спізнення до нього застосовуються усі санкції, згідно правил. Другий екіпаж з цієї команди, в цьому випадку, має право протягом туру надати допомогу цьому екіпажу, в тому числі й при необхідності – буксування. При цьому потрібно повідомити Головного Суддю.
4.10 При запізненні екіпажу на фініш до 15 хв – до результату двійки додається 2 штрафних бали (місця), у випадку запізнення на більший час – результат туру не зараховується і екіпаж отримує останнє місце.
4.11. Забороняється тролінг, вертикальний джиг (vertical jigging) і ловля з берега. Після закидання приманки у воду вільна рука рибалки обов'язково повинна бути розміщена на ручці котушки. Дозволяється триматися тільки за спінінг і катушку. Суворо забороняється підтягувати шнур пальцями.
4.12Спортсменам забороняється зупинятися й ловити рибу на відстані менше 50 метрів з обох сторін будь-якої інфраструктури електроенергії (включаючи лінії електропередачі, трансформатори, решітки тощо).
4.13. У випадку грози або шторму, головний суддя змагань повинен зупинити змагання, надіславши при цьому в офіційну групу ФРСУ в VIBER відповідне повідомлення. Тур повинен бути негайно зупинений, спінінги повинні бути розміщенні горизонтально на човнах на протилежному боці від рибалок. Спортсмени повинні негайно дістатися найближчого місця висадки й чекати там можливого сигналу відновлення етапу. Офіційним часом зупинення туру або його початку буде вважатися час відправлення повідомлення в групі ФРСУ VIBER. Вся риба зловлена та сфотографована в цей період буде не зарахована.
4.14 Допускається використання будь-яких штучних приманок (drop-shot, Carolina rig та ін.), обладнані одним, двома або трьома крючками, за умови, що вони не спричинять вилов декількох риб (наприклад, використання «Spinner Bait» або подібного до нього дозволяється, у той час коли використання " Alabama Rig " або подібного до нього заборонено). Імітація "Fly" заборонена.
4.15 При першій постановці на якір, перевагу має той екіпаж, який перший опустив якір (в тому числі «ipilot») у воду, голосно повідомивши інших учасників викриком «Якір». Після цього всі інші екіпажі мають відійти від нього мінімум на 50 м.
5. ЗБІРНА УКРАЇНИ
5.1. Рейтинг екіпажу нараховується по завершенню сезону по сумі шістьох найкращих турів. Якщо сума турів рівна у декількох екіпажів, то до уваги беруться загальна кількість балів.
5.2. Якщо між першим та другим рейтинговим змаганням сезону відбулися зміни в екіпажі, то рейтинг екіпажу після першого змагання збережеться і для другого етапу, у випадку заміни одного з членів екіпажу, підтвердженої заявкою місцевої федерації, за яку він виступає (згідно п.2.11)
5.3. До відборів у Збірну України допускаються 7 кращих за рейтингом екіпажів останнього сезону та три екіпажі, які приймали участь у складі Збірної України на попередньому Чемпіонаті Світу та зайняли командне місце не нижче від половини учасників Чемпіонату Світу, тобто при 18 країнах потрібно зайняти місце не нижче 9-го. Якщо будь який екіпаж з рейтингу "7" відмовився від участі у відбіркових змаганнях, то право прийняти участь у відборах отримує наступний в рейтингу екіпаж.
Спонсор ФРСУ поточного року має право делегувати до відборів один екіпаж.
5.4. Керівник напрямку має право включити у відбори до збірної України один екіпаж, який не потрапив до 7 найкращих екіпажів рейтингу, але на думку керівника напрямку може підсилити збірну України у випадку проходження через відбори.
5.5. У відбіркових змаганнях у збірну України заміна одного спортсмена в двійці допускається тільки до початку першого етапу. Якщо спортсмен з двійки не виходить на другий етап відборів, то інший спортсмен з цієї двійки виступає в цьому етапі один.
5.6. В двійці, яка пройшла в склад збірної України, в разі форс-мажорних обставин, спортсмен може компенсувати втрату напарника в двійці, погодивши заміну з тренером, будь-яким спортсменом - кандидатом у збірну України, який брав участь у відборах та не пройшов у збірну.
5.7. У разі проведення відборів в збірну з ловлі хижої риби з човна в два етапи, попередні результати спортсменів, які не прибули на другий етап відборів, анулюються.
5.8. До участі в відборах в склад збірної України допускати спортсменів, які приймали участь у чемпіонаті і кубку України з однойменного напрямку риболовного спорту в попередньому сезоні.
5.9. Входження призерів чемпіонату світу минулого сезону у особистому заліку, до складу збірної команди, без участі у відборах в збірну.

6. ЕЛЕКТРОННА ТЕХНІКА
Розділ екшн камери
6.1. Обов’язкове використання спортсменами “екшн камер”, які є власністю спортсменів. "Екшн камери" під час зйомки розташовані виключно на спортсмені. Спортсмени обирають фірму – виробника, модель камери та її властивості на свій розсуд. Головною вимогою від організаторів змагань є здатність “екшн камери” відзняти 8 годин відео, при будь яких погодних умовах, в будь якій якості, але яка дозволить суддівській колегії розгледіти сцени, на яких видно як була зловлена риба, а також моменти для вирішення спірних ситуацій. Відео, відзняте на камери повинно бути записано на карту пам’яті MicroSD, яка надається організаторам за вимогою головного судді.
6.2. Організатори змагань в особі головного судді обов’язково беруть карти пам’яті з “екшн камер” після кожного туру у наступних екіпажів: спортсмени, які зайняли перші три місця в турі в особовому заліку, спортсмени, які зайняли підсумкові перші три місця в особовому та командному заліку, спортсмени, яких визначила суддівська колегія шляхом жеребкування після кожного туру змагань (два екіпажи)
6.3. У випадку, якщо відео надане екіпажем не підтвердить факт зловленої та представленої для вимірювання риби, то за кожний такий факт, від загального результату віднімаються бали, нараховані за цю рибу. Якщо розмір цієї риби встановити неможливо, віднімається квадрат найдовшої риби. Остаточне рішення приймає журі.
6.4. Відеозйомка, зроблена учасниками змагань та яка надається ними суддівській колегії в підтвердження улову є їх власністю і не може використовуватись суддівською колегією в будь-яких інших цілях, без письмової згоди учасників змагань на таке використання. У разі використання відеозйомки у будь-яких цілях без згоди учасників, особа яка здійснила таке використання несе відповідальність згідно чинного законодавства України.
6.5. Організатори мають право використовувати відео спортсменів, надане суддівській колегії для виробництва відеоконтенту, присвяченого поточним змаганням для розміщення в інтернеті або на телевізійних каналах.
6.6. Суддівській колегії та членам журі забороняється в будь-який спосіб розголошувати третім особам без письмової згоди учасників змагань будь-які дані, які стали їм відомі в ході спортивних змагань, та які були зафіксовані учасниками цих змагань (за допомогою відео та фотофіксації; за допомогою GPS навігаторів та інших приладів), які дають можливість встановити кількість улову, ідентифікувати знаряддя лову та встановити місце проведення лову. Суддівська колегія та члени журі до початку змагань заповнюють та підписують особисте зобов’язання про нерозголошення інформації вказаної в цьому пункті. У разі розголошення інформації третім особам без згоди учасників суддівська колегія та члени журі несуть відповідальність згідно чинного законодавства України.
6.7. Спортсмени зберігають відеоматеріал першого туру до оголошення офіційних результатів І туру, а ІІ туру впродовж двох тижнів після оголошення офіційних результатів змагань.
Розділ GPS модулі
6.8. Всі учасники змагань отримують GPS модулі від організаторів змагань, та несуть повну матеріальну відповідальність за їх справність від початку отримання до повернення організаторам. Отримання та повернення GPS модулів оформлюється актом прийому-передачі. У випадку пошкодження GPS модуля, екіпаж оплачує його вартість організаторам, яка відображена у акті прийому-передачі матеріально-технічної цінності.
6.9. Після завершення кожного туру організатори змагань, в особі головного судді, обов’язково беруть карти пам’яті (у випадку використання таких моделей) з GPS модулів у наступних екіпажів: спортсмени, які зайняли перші три місця в турі в особовому заліку, спортсмени, які зайняли підсумкові перші три місця в особовому та командному заліку, спортсмени, яких визначила суддівська колегія шляхом жеребкування після кожного туру змагань (два екіпажи)
6.10. У випадку, якщо дані GPS модуля підтвердять, що екіпаж вів ловлю риби за межами зони, його результат в цьому турі буде анульовано. У випадку короткотермінового виходу за зону без ловлі риби, буде винесено жовту картку.

7. КВОТИ
7.1. Представництво областей на Чемпіонаті та Кубку України відбувається наступним чином:
По дві команди від кожної області, АР Крим а також м. Київ та м. Севастополь.
Додаткові квоти команд на наступний рік визначаються на основі результатів виступів команд у попередньому році. Підраховується рейтинг команд за сумою місць, набраних на ЧУ і КУ. Якщо сума місць рівна у декількох команд, то береться до уваги сума балів.
1 ,2 і 3 місце – по дві додаткові команди;
4, 5 і 6 місце – по одній додатковій команді;
Область-організатор ЧУ – по одній додатковій команді і на ЧУ, і на КУ;
Область-організатор КУ – по одній додатковій команді і на КУ, і на ЧУ;
Одна додаткова команда для титульного спонсора змагань з ловлі спінінгом з човна в поточному сезоні.
Одна додаткова команда за тренерською квотою ФРСУ.
8. ФОТОФІКСАЦІЯ УЛОВУ
8.1. ФРСУ надає спортсменам доступ до фірмового додатку для смартфонів «ФРСУ Змагання», який працює на платформі Андроід.
Смартфони на операційній системі Андроід ( не нижче 5.0) спортсмени забезпечують самостійно.
8.2. Всі учасники змагань отримують доступ до додатку після жеребкування напередодні змагань. Головні функції додатку : зафіксувати улов за допомогою фото, зробленому на смартфоні та відправити його судді. Під час туру, після поїмки риби спортсмени вимірюють рибу на лінійці, виданій організаторами і якщо риба відповідає мінімальним розмірам згідно положення, спортсмени зобов’язані відкрити на смартфоні додаток «ФРСУ Змагання», зайти в подію ( змагання в якому приймає участь спортсмен) і нажати кнопку зробити фото . Після цього спортсмен має можливість переглянути фото і у випадку, якщо якість фото не відповідає вимогам правил має можливість зробити фото ще раз. Після того як спортсмен впевнився, що фото відповідає правилам фотографування, він повинен нажати кнопку «Відправити». Після чого, фото з’явиться у рядку «Фото на відправку» , а після відправки перейде в рядок «Відправлені» . На фото можна прочитати його статус: 1. « Очікування» ( фото відправлене, отримане суддями , але не перевірене) 2. «Перевірене» ( фото перевірено і оцінено суддями, риба прийнята до заліку) 3. «Відхилено» ( риба не прийнята до заліку) У випадку відсутності інтернету фото буде знаходитись у рядку «Фото на відправку» і відправиться тоді, коли з'явиться інтеренет, аж до моменту коли можна підключитися до WIFI.
8.3. Після того як спортсмени зробили фото риби на лінійці, вони повинні негайно відпустити рибу знову у водойму. Забороняється зберігати рибу у човні після фотографування і при цьому знову ловити рибу.
8.4. Після фінішу спортсмени мають 30 хвилин на підключення до інтернету і відправку фото, які не відправились. Після цього судді оприлюднюють попередній протокол для контрольної звірки зі спортсменами по кількісті риб для запобігання втрат внаслідок технічних проблем. Спортсмени мають право на протязі 30 хвилин після оприлюднення попереднього протоколу заявити невідповідність кількості риб в протоколі і надати докази.
8.5. Користувачем додатку «ФРСУ Змагання» може бути тільки один спортсмен, якого призначає фотографом в додатку адміністратор, згідно попередньо поданої заявки. У випадку несподіваної несправності смартфона під час змагань, спортсмени мають право на заміну користувача додатку, зробивши заявку про це головному судді. Для виконання цієї процедури вони повинні бути в зоні доступу до мережі інтернет.
8.6. Правила фотографування: риба при вимірюванні знаходиться на правому боці, в природньому
становищі її щелепи, а кінчик рила має бути зафіксовано до передньої планки лінійки (там де починається відлік см), смартфон повинен бути розташован по центру риби під час фотозйомки. Ці деталі повинні бути видні на фото а також чітко читані цифри.[Примусове відкриття щелепи
заборонено./b]
8.7. Якщо спортсмени спіймали рибу, яка більше 1 м. (крім сома), то вони зобов’язані зателефонувати головному судді і викликати його на водойму для виконання процедури вимірювання риби більше 1 м. Судді використовують для цього звичайну «рулетку», при цьому фото в додаток ФРСУ здійснюється обов’язково.
9. СУДДІВСТВО ТА ЖУРІ
9.1 Суддівська бригада очолюється Головним суддею, що має ранг не менший, ніж Суддя Національної категорії. До складу бригади входять Заступник Головного Судді (якщо це потрібно) та Секретар аналогічного рівня кваліфікації.
9.2. Судді зобов’язані:
- знати Правила проведення змагань з ловлі хижої риби спінінгом з човна та всі їх особливості, у відношенні до конкретних Змагань;
- контролювати зону змагань, в якій вони працюють, на всій її протяжності;
- вести облік GPS трекерів виданих ФРСУ для проведення змагань. Видавати GPS трекери спортсменам перед стартом кожного туру, та слідкувати за поверненням після кожного туру.
- судді зобов’язані вчасно заряджати GPS трекери та слідкувати за їх справністю;
- вчасно розмічати зону «Старт/Фініш» плавучими буями, наданими ФРСУ;
- слідкувати за роботою GPS трекерів та у випадку несправності, робити їх заміну під час туру.
-вести облік офіційних лінійок виданих ФРСУ для проведення змагань. Лінійки видаються спортсменам перед стартом кожного туру, та слідкувати за поверненням після кожного туру в чистому вигляді та належному стані.
- фіксувати факти будь-яких порушень, не пов’язаних з риболовлею (покидання зони, вживання алкоголю, суспільно небезпечна поведінка тощо) під час туру;
- вчасно та коректно оцінювати рибу (довжина в см.) в офіційному додатку ФРСУ.
- анульовувати рибу, яка була сфотографована некоректно (п.8.6.) повідомивши при цьому журі після закінчення туру.
- вчасно та уважно передивлятися відео з екшн-камер спортсменів, визначених правилами та фіксувати порушення, які відбулися під час туру, повідомивши про це журі змагань.
- голосно та чітко дублювати загальні команди (старт, фініш). Контролювати час ловлі, для чого мати годинника, звіреного з годинником Головного Судді, по якому подаються загальні сигнали;
- бути неупередженим до будь-кого зі спортсменів, вимагати виконання Правил в рівній мірі від кожного;
- заносити до протоколу всі зауваження та їхні причини, обставини, інші подробиці, що можуть бути корисними при розгляді інцидентів на засіданні Журі;
- знати порядок дій при форсмажорних обставинах (небезпечний шторм, гроза тощо) та забезпечити їх безумовне виконання всіма учасниками Змагань;
- надати спортсмену (чи будь-якому учаснику змагань, що її потребує) допомогу в разі виникнення обставин, що загрожують його життю чи стану здоров'я;
- виконувати свої обов'язки в зоні змагань у відповідній формі одягу, тверезому та робочому фізичному стані.
- за не належне виконання суддівських обов’язків, рішенням Журі змагань суддя може бути відсторонений .
9.3 Судді мають право:
- оголошувати спортсменам про зауваження, попереджати можливі порушення, виходячи з конкретної обстановки в зоні змагань.
[b]9.4 Протести:
1) Протести, за винятком тих, що стосуються розподілу місць, повинні направлятися в журі в строк не пізніше однієї години після оприлюднення результатів відповідного туру. Протест може бути спочатку висловлений в усній формі, але потім відразу повинен бути поданий в письмовому вигляді.
2) Протести, що стосуються розподілу місць, повинні бути подані не пізніше однієї години після оголошення офіційних результатів. Часом опублікування офіційних протоколів є розміщення їх в офіційній групі ФРСУ VIBER.
3) Кожен протест, поданий в журі в письмовому вигляді, повинен в обов'язковому порядку супроводжуватися сплатою мита, розмір якої визначається організаторами змагань, але має становити не менш ніж 50 % від реєстраційного внеску за одного спортсмена. У разі, якщо протест не буде визнаний членами журі, як обґрунтований, мито вноситься в прибуток ФРСУ.

9.5. Для розгляду протестів і застосування санкцій, передбачених правилами, створюється Журі, що формується під час перших зборів капітанів. До складу Журі входять: Президент ФРСУ, або особа, уповноважена ним, голова організації що є Організатором Змагань, присутні члени президії ФРСУ, Головний суддя Змагань, капітани команд-учасниць (кілька осіб). Члени Журі повинні бути постійно присутніми на місці змагань.
9.6. Після кожного туру головний суддя змагань звітує перед Журі про суттєві порушення Правил та винесені спортсменам попередження. Журі розглядає всі факти порушень та приймає рішення про застосування відповідних санкцій (незалік риби, анулювання результатів туру, зняття зі змагань, дискваліфікація тощо). Спортсмен, щодо якого були застосовані санкції, повинен бути негайно про це проінформований.
9.7. Рішення журі приймаються більшістю голосів, при рівній кількості голосів, голос президента ФРСУ або його уповноваженого, є вирішальним. У разі розгляду порушення правил, допущеного спортсменами команди тієї ж області, що і один з членів журі, цей член журі не бере участі в голосуванні.
9.8. Журі має право застосувати санкції до спортсменів основного складу і запасних за вчинки, непередбачені правилами змагань.
10. САНКЦІЇ, що застосовуються до спортсменів
За порушення Правил Змагань до спортсменів застосовуються наступні санкції: попередження, незарахування риби, анулювання результатів туру, дискваліфікація. Всі санкції є персональними, застосування санкцій до команди не передбачене.
Риба не зараховується при порушенні наступних пунктів Правил: п.2.13, п.3.3, п.3.6, п.4.1., п.4.3, п.4.6, п.4.7, п.4.15, п.6.3, п.8.3, п.8.6, п.8.7.
Попередження: п.2.7, п.2.12, п.2.13, п.2.20, п.3.3, п.3.4, п.4.1, п.4.3, п.4.6, п.4.7, п.4.8, п.4.15, п.6.1, п.6.3, п.6.10, п.8.3, п.8.6
Дискваліфікація: п.3.6, п.4.2, п.4.5, п.4.10, п.4.11, п.4.12, п.4.13, п.4.14, п.6.10
Коноваленко Олег
 
Повідомлень: 221
З нами з: 26 вересня 2012, 10:43
Прізвище та Ім'я: Коноваленко Олег
Федерація: ХОФРС

Повернутись до Спортивна ловля спінінгом хижої риби з човна

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

cron