Український переклад ПРАВИЛ F.I.P.S.e.d.

Анонси змагань з ловлі хижої риби спінінгом з човна, обговорення, реєстрація

Модератори: Булгак Валерий, Коноваленко Олег

Український переклад ПРАВИЛ F.I.P.S.e.d.

Повідомлення Коноваленко Олег » 03 квітня 2019, 08:40

fipsedrules.png

ОФІЦІЙНІ ПРАВИЛА ДЛЯ КРАЇН-УЧАСНИКІВ F.I.P.S.e.d.
МІЖНАРОДНИХ ЗМАГАНЬ
«СПОРТИВНОЇ ЛОВЛІ СПІНІНГОМ ХИЖОЇ РИБИ З ЧОВНА»

ОРГАНІЗАЦІЯ
-1- Офіційні міжнародні змагання організовують тільки національні федерації, які є членами C.I.P.S. Федерація-організатор є офіційно відповідальною за змагання, що плануються.
-2- Тільки членам національної федерації, пов’язаної з C.I.P.S. і F.I.P.S.e.d., які повністю сплатили свої щорічні членські внески, дозволено брати участь у змаганні. Цих членів призначають їхні федерації. Риболови національних команд повинні мати громадянство тієї країни, яку вони представляють. У команді допускається тільки один (1) іноземний учасник, за умови, що дотримано таких вимог:
- учасник повинен проживати в цій країні не менше 5 років і він повинен мати офіційний документ, що це підтверджує;
- заявка має бути надіслана країною, яку рибалка хоче представити.
Учасники повинні завжди мати змогу довести своє громадянство за допомогою національних посвідчень або паспортів.
Зазначені документи треба представити на першому засіданні капітанів команди.
Рибалкам, які вже брали участь у чемпіонаті світу або в будь-якому міжнародному конкурсі, представляючи певну країну, не дозволяється виступати за будь-яку іншу країну.
Тільки команди, які є членами національних федерацій, мають право брати участь у світовому та зональному (Європа тощо) чемпіонатах.
Для того, щоб подати заявку на організацію чемпіонату, країна-претендент принаймні один раз протягом попередніх трьох років повинна була брати участь у чемпіонаті, який вона хоче організувати.
Необхідно до 31 жовтня попереднього року надіслати до Секретаріату F.I.P.S.e.d. орієнтовну програму.
За винятком Всесвітніх Риболовних Ігор, F.I.P.S.e.d. офіційно доручено надавати друковані матеріали, сертифікати й рейтинги для присудження призів на всіх чемпіонатах; таким чином, країна-організатор сплачує всі видатки на проживання та харчування (номер, харчування та гала-вечеря на честь закриття) особи, яка виконує такі завдання. Проживання зазначеної особи може розпочатися напередодні першого дня тренувань і закінчитися наступного дня після гала-вечері; F.I.P.S.e.d. сплачує відповідні транспортні витрати.
Для всіх чемпіонатів F.I.P.S.e.d. країна-організатор покриває всі видатки на проживання та харчування (номер, харчування та гала-вечеря на честь закриття) для двох членів виконавчого комітету F.I.P.S.e.d., а також для особи, яка відповідає за рейтинг; їхнє перебування може розпочатися напередодні першого дня тренувань і закінчуватися наступного дня після гала-вечері.
Організація чемпіонату не може бути доручена тій країні, що не бере на себе зобов'язання повернути живу рибу у воду після того, як вона буде виміряна (убивати рибу забороняється).
Країна, яка організовує світовий або зональний чемпіонат, несе відповідальність за закупівлю нагород, які будуть оплачені F.I.P.S.e.d.; Країна-організатор повинна передбачити 3 нагороди для командних змагань, 6 нагород для «парних» змагань та 2 нагороди для «пари», що спіймала найбільшу рибу. F.I.P.S.e.d. поверне максимальну суму в 550 євро за 11 нагород. Такі нагороди мають табличку з гравіюванням «F.I.P.S.e.d.» або логотипом F.I.P.S.e.d., а також місцем і датою чемпіонату. Для підтвердження видатків, пов'язаних з нагородами, потрібно буде представити рахунок-фактуру. Якщо вищезазначені положення (щодо таблички/логотипу) не виконуються, F.I.P.S.e.d. не відшкодовує гроші. F.I.P.S.e.d. надає медалі.
Програми та запрошення на всі чемпіонати надсилаються лише до країн, які є членами F.I.P.S.e.d. (запрошення не надсилаються клубам або окремим особам).
-3- Кожна країна-учасник C.I.P.S. може представляти тільки одну команду, що складається з 2 «пар» учасників. Залежно від місткості човнів учасникам однієї «пари» дозволяється ловити рибу разом на одному човні або окремо на двох різних човнах. Для кожної країни передбачено не більше двох човнів. Якщо рибалку замінено, ця заміна повинна бути остаточною.
Одноосібно учасник не може бути допущений до участі в змаганні.
Перед початком кожного етапу капітан команди має право замінити учасників, обравши їх серед тих, що були включені до відповідного списку участі в чемпіонаті. Допускається заміна одного або двох учасників пари. Допускається також заміна двох учасників, які належать до двох різних пар, з двома офіційними бронюваннями. Дозволяється максимум дві заміни. Заміна одного учасника з однієї пари учасником з іншої пари забороняється.
У випадку будь-якої травми під час змагань постійний учасник може бути замінений одним із учасників резерву, які зазначені в офіційних документах, з можливістю заміни рибальських снастей. Заміна рибалки має бути засвідчена членом журі.
-4- Змагання організовують на таких водотоках, як річки, канали або на відповідних ділянках води, наприклад на озерах, тощо; необхідно, щоб була можливість ловити рибу по всій ширині місця проведення змагань. Вибрана рибальська зона повинна бути зазначена в програмі, і змагання має відбутися саме в заявленому місці.
-5- Місце проведення має бути безпечним для учасників і глядачів.
Один або декілька членів Технічної комісії або компетентний делегат перевіряють місце, яке може бути визначено для чемпіонату; інспекція повинна проводитися в ту пору року, що й заявлена для змагання. F.I.P.S.e.d. сплачуватиме видатки на проїзд (авіапереліт, залізничний транспорт або автомобіль) членові(ам) Технічної комісії, а організатори покривають усі видатки на трансфер з аеропорту або залізничного вокзалу, а також оплачують проживання та харчування. Звіт про інспекцію подається до Виконавчого комітету F.I.P.S.e.d. для оцінки та схвалення. Остаточне рішення про затвердження чи відхилення місця проведення F.I.P.S.e.d. повідомляється країні -учасникові.
Що стосується житла, країни-учасники мають два варіанти:
1) Вибір офіційного житла, запропонованого країною-організатором (не обов'язково). У такому разі країна-організатор повинна чітко вказати умови перебування, включаючи:
- ціну напівпансіону для однієї особи залежно від кількості осіб, які поселяються в кожну кімнату, незалежно від тривалості перебування (повний пансіон не може бути обов'язковим); країна-учасник повинна вказати дати перебування своїх рибалок (термін «офіційне перебування», що використовується багатьма країнами, починаючи з четверга, ніколи не вказувався в нормативних актах і тому не повинен використовуватися);
- ціну на гала-вечерю на честь закриття.
Умови проживання, запропоновані країнам-учасникам, спочатку повинні бути затверджені Технічною комісією.
2) Самостійний вибір готелів. У цьому разі країни-учасники зобов'язані повідомити про свій вибір житла країні-організатору під час реєстрації (в офіційній реєстраційній формі).
В обох випадках (вибір за допомогою організаторів або самостійно) реєстраційний внесок становить € 1,250.00, що включає 8 закритих гала-вечерь і 6 дозволів на риболовлю на весь час проведення чемпіонату (період практики та сам конкурс), страхування й такі витрати, як подарунки, кубки, трофеї тощо. Для гала-вечері, будь-то вечеря за обіднім столом або «шведський стіл», країнам-учасникам призначається така кількість місць, що відповідає кількості місць, заброньованих ними для гала-вечері.
Якщо жодних відомостей про житло не надано до кінцевого терміну, установленого організаторами, країни-учасники обов'язково повинні самостійно забронювати житло та сплатити організаторам 1 250,00 євро.
Країна, яка збирається брати участь у чемпіонаті, заповнивши відповідну
реєстраційну форму, але не з'являється, у будь-якому випадку сплачує внесок € 1,250.00 країні-організаторові. Країнам, які не дотримуються цього положення, забороняється брати участь і організовувати майбутні чемпіонати.
Країни-учасники мають повідомити про свої дати прибуття країні-організатору щонайменше за тиждень до першого дня тренувань. Країна, яка не прибула в останній тренувальний день уважається ВИКЛЮЧЕНОЮ і не допускається до участі в чемпіонат (див. «Штрафні санкції», ст. 38 § с).
Разом із програмою заходів країни-організатори повинні надавати перелік готелів, номерів, кемпінгів, розташованих у межах 20 км від місця проведення заходу.
Організатори повинні стежити за тим, щоб усі реєстраційні форми були належним чином заповнені; мати номер мобільного телефону одного делегата й капітана кожної команди. Адреси та номери телефонів для екстрених випадків (поліція, пожежники, лікарні тощо) надаються в брошурах програми.
Країна, що просить прокат човнів, але не з'являється на місці чемпіонату, у будь-якому випадку сплачує орендну плату країні-організатору. Країнам, які не дотримуються цього положення, забороняється брати участь і організовувати майбутні чемпіонати. Чемпіонат світу зі «Спортивної ловлі спінінгом хижої риби з човна» проводиться з 15 вересня до 15 жовтня. Дати повинні бути обрані також з урахуванням Офіційних правил «Чемпіонату з ловлі коропа», щоб обидва чемпіонати не проводилися одночасно.
-6- Площа водного простору, що необхідна для змагань, повинна становити щонайменше 30 000 м² / човен (наприклад: 10 країн, 10 човнів = водний басейн становить принаймні 300 000 м² (30 га); 10 країн, 20 човнів = водний басейн становить не менше 600 000 м² (60 га)).
ЗУСТРІЧ КАПІТАНІВ КОМАНД
-7- Бажано, щоб генеральні стюарди були присутніми на зборах капітанів команд. У разі відсутності капітана команди або делегата країни Президент F.I.P.S.e.d. або делегований представник проводить жеребкування.
1-е засідання – у середу в день або напередодні першого дня тренувань. Під час цієї першої зустрічі призначається міжнародне журі відповідно до ст. 35 чинного Регламенту. Потім виконуються такі операції:
– перекличка країн;
– розділення човнів (що були надані організаторами, особисті або орендовані в організації) на дві групи, а саме: групи А і В залежно від потужності двигуна (група А складається з човнів з більш потужними двигунами, група В – із човнів з менш потужними двигунами). Човни будуть пронумеровані від 1 до N (при цьому N дорівнює кількості човнів, що беруть участь у чемпіонаті);
– жеребкування для призначення наданих організаторами човнів «парам» з різних країн. Жеребкування має проводитися таким чином, щоб надати човен із кожної із двох груп – А і В – двом «парам» з кожної національної команди. Жеребкування не проводиться для човнів, що належать учасникам або орендовані безпосередньо ними, але човни повинні бути використані відповідними власниками або особами, які взяли човен на місці. Таким човнам мають бути привласнені номери, які не були надані човнам, що забезпечили організатори;
– повідомлення кожним капітаном команди після проведення жеребкування човнів, яка пара належить групі А, а яка – групі Б;
– жеребкування для визначення порядку, за яким відбувається старт, проходить у два етапи (наприклад, 1-й етап: група B, потім група A. У другому етапі група, яка почала першою в першому етапі, починає другою).
– надання іншої інформації про хід чемпіонату.

Як правило, між від'їздами кожної групи має бути 5-хвилинний інтервал часу. Залежно від місця проведення організатори, за погодженням з Міжнародним журі, приймають рішення про збільшення часового інтервалу між відправленнями різних груп.
Кожна група (A або B) також буде розділена на дві підгрупи, які відправляються з інтервалом часу в 3 хвилини.
Для другого етапу порядок відправлення підгруп буде протилежним. Між прибуттям кожної групи (A або B) має бути 10-хвилинний інтервал часу. Порядок прибуття кожної групи на кожному етапі завжди повинен бути таким, як і порядок старту на цьому ж етапі.
У разі грози або інших непередбачених ситуацій, що спричиняють негайну зупинку змагань, порядок прибуття човнів може бути довільним.
Організатори складають список відправлення та надають його всім учасникам.
Подальші зустрічі (необов'язково)
Під час змагань, залежно від запланованих питань, організатори скликають щоденні збори (час визначають організатори).
NB: Зустрічі капітанів – це інформативні зустрічі, де надаються рекомендації учасникам щодо проведення змагань. За жодних обставин під час зборів капітанів не буде внесено змін до Правил. Правила можуть бути змінені лише на Щорічних зборах Виконавчого комітету F.I.P.S.e.d., виходячи із зауважень, які національні федерації надсилатимуть у письмовій формі Генеральному секретареві F.I.P.S.e.d.
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
-8- Команди-учасники можуть використовувати човни, які надаються організаторами, власні човни або човни, що орендовані самостійно. У цьому випадку вони обов'язково самі страхують свої човни, дотримуючись інструкцій організаторів конкурсної програми. Вони також повинні повністю обладнати свої човни технікою для човнів, уключаючи якір.
Країна-організатор надає човни командам, які їх замовляють, за орендну плату (на час чемпіонату, включаючи період тренування); зазначена плата повинна бути зафіксована в програмі (вона також включає видатки на паливо та страхування).
Організатори повинні переконатися, що програма змагань засвідчує потужність двигунів, а також максимально допустимі обмеження швидкості, які мають відповідати середній швидкості наданих організаторами човнів за умови, що цей ліміт швидкості буде дозволений правилами навігації, які діють у відповідних водах. Стюардам необхідно забезпечувати дотримання обмежень швидкості.
Країна-організатор несе відповідальність лише за страхування, обладнання для човна та якір для наданих човнів. Матеріали, необхідні для сигналізації небезпечних ситуацій для човнів, також повинні бути надані організаторами.
Якщо будь-яка країна-учасник бажає орендувати човни, вона повинна повідомити про це країні-організаторові не менше як за два місяці до початку змагань.
Усі особисті або прокатні човни мають бути передані організаторам після прибуття країн-учасників на місце проведення чемпіонату. Усі особисті човни повинні бути доступні командам після закінчення чемпіонату, а орендовані човни мають бути повернуті організаторами.
Під час як тренувань, так і змагань кожній країні дозволяють тримати на воді максимум два човни. Під час тренувальних днів використання третього човна дозволяють лише у випадку, якщо організатори мають достатню кількість човнів для задоволення запитів усіх країн-учасників.
Протягом двох днів тренування члени команди, капітан і віце-капітан можуть перебувати на борту суден національних збірних (за умови, що останні розраховані на 4 особи).
Між першим і другим етапом човни повинні зберігатися на обмеженій ділянці під відповідальністю організаторів протягом усього чемпіонату. Для підготовки своїх човнів командам щодня виділяють на першому етапі одну годину; на другому – півгодини. Під час кожного наступного етапу, човни повинні бути передані організаторам, які заповнюють паливні баки й заряджають батареї (у випадку приватних і прокатних човнів зарядні пристрої акумуляторів повинні бути доступні організаторам). Організатори мають гарантувати наявність на човнах пунктів електропідзарядки під час тренувань, а також у дні змагань (електричні зарядні пристрої мають бути на кожному з двох човнів).
Окрім того, організатори повинні переконатися, що швидке підключення Wi-Fi постачається в місцях зважування, а також у місцях відправлення та прибуття учасників.
Учасники можуть дістатися до місця проведення особистим транспортом.
На кожному човні повинен бути один стюард. Організатори зобов'язані надати достатню кількість стюардів для підрахування кількості човнів, що беруть участь у змаганні.
Стюарди «пар» країни-організатора повинні бути іноземцями, і вони мають бути обранні з-поміж представників країн-учасниць шляхом жеребкування. Ці стюарди не можуть бути відібрані з капітанів або резервів. Ті, хто бажають добровільно виступити стюардами «пар» країни-організатора, повинні гарантувати свою присутність на обох етапах змагань.
У випадку форс-мажорних обставин, щоб заповнити відсутність стюардів, журі може звернутися до представників країн-учасниць, щоб останні обрали стюардів серед своїх членів. Стюарди та «пари» у їх компетенції повинні обов'язково мати різні національності.
Не дозволяється використовувати когось із резерву як стюарда, за винятком останнього етапу.
Власники човнів, орендованих поза межами організації, не можуть виступати як стюарди, як водії або бути присутніми на борту свого особистого човна під час тренувальних або змагальних днів.
Стюарди повинні добре знати правила змагань.
Тільки стюарди пар мають право:
– перевіряти, що улов живий, в ідеальному стані, і дотримуватися правил (розмір риби);
– негайно вимірювати кожний вилов; довжина риби буде вимірюватися в сантиметрах на вимірювальній дошці лінійкою; вимірювання повинні регулюватися за правилом округлення цілих чисел, наприклад, якщо довжина риби між 30,0 і 30,4 см, вона буде зарахована як 30 см; і навпаки, довжина між 30,5 і 31,0 см, буде розглядатися як 31 см. Кожен стюард повинен зафіксувати довжину риби, а рибалки кожної «пари» підписати документ про вилов. Після підписання такого документа жодні скарги щодо вилову не приймаються. Рибу слід вимірювати з краю голови, коли її щелепа закрита, до кінця її хвоста, що знаходиться в природному положенні;
– дозволяти під час змагань заміни човнів або моторів у разі поломки;
– перевіряти, чи правильно рибалки вдягають свої рятувальні жилети, коли це необхідно;
– переконатися, що рибалки виконують закидування, а не тролінг.
-9- Учасники повинні дотримуватися чинних правил щодо обмежень розміру риби у разі передбачення їх національними правилами. Зазначені параметри мінімального розміру повинні бути вказані в програмі, що розроблена організаторами, і представлені на зборах капітанів команди.
-10- Конкурс проводиться у два етапи по 6 годин кожен. Починаючи з 2020 року, змагання повинні проходити в три етапи.
У разі вимушеного переривання (наприклад, грози, демонстрації, стихійного лиха тощо) журі може затвердити етап за умови, що він тривав принаймні половину часу, передбаченого для всього етапу.
Журі може вирішити скоротити тривалість етапу, якщо графік змагань не дозволяє продовжувати рибалку протягом 6 запланованих годин.
-11- Очікується, що кожен учасник повністю дотримується правил змагань. Коли діють також деякі конкретні національні або регіональні правила, вони повинні бути повідомлені всім країнам, що зареєстровані на чемпіонаті, шляхом приєднання їх до конкурсної програми.
-12- Рибалки виконують виключно рибальство без убивства вилову. Допускається використання будь-яких штучних приманок (drop-shot, Carolina rig та ін.), обладнані одним, двома або трьома крючками, за умови, що вони не спричинять вилов декількох риб (наприклад, використання «Spinner Bait» або подібного до нього дозволяється, у той час коли використання " Alabama Rig " або подібного до нього заборонено). Імітація "Fly" заборонена. Для обтяження штучної еластичної приманки можуть бути використані неетиловані або свинцеві гачки у верхній або інших частинах приманки. Гачки повинні бути без колючих деталей (окрім винятків F.I.P.S.e.d. для всіх риб, крім форелі) і «голі». Штучна приманка може мати одно-, дво- або потрійний гачок, але не більше трьох (дозволена pork rind).
Дозволено пронизувати шнур.
-13- Усі форми прикорму риби забороняються. Допускаються лише спеціальні речовини й олії, які необхідно наносити на штучні приманки.
-14- Усі учасники повинні мати можливість плавати й гребти.
-15- Використання ехолотів і GPS дозволяється. Під час змагань риболовам дозволено користуватися аурікуляром (спеціальними навушниками), телефоном або рацією, але це забороняється стюардам, які можуть використовувати їх лише у випадку форс-мажору.
-16- Учасники єдині, кому дозволяють використовувати риболовні сачки. Використання сачків є обов'язковим для вилучення риби; шлюпковий якір, риболовний захват Lip Grippers і Boga Grips заборонені для вилучення риби. Їх можна використовувати лише для видалення штучної приманки з рота риби.
-17- Окрім того, що учасники мають федеральну ліцензію на риболовлю, вони також повинні дотримуватися всіх правил щодо навігації, володіння човном і чинного законодавства про рибальство. Залежно від типу використовуваного човна, пілот(и) повинні мати необхідну ліцензію(ї). Перед тим, як спустити човни на воду, учасників можуть попросити представити всі документи, що підтверджують дозвіл їм на навігацію. Організатори повинні мати всі адміністративні дозволи, завдяки яким човни можуть здійснювати плавання у відведеному для змагань місці.
-18- Рибальська зона, зокрема місце, відведене для відправлення та прибуття човнів, має бути поміченим й чітко видимим. Учасники можуть пересуватися й ловити рибу по всій території, що відведена для змагань. Якщо неможливо використовувати всю територію водного басейну, тоді зона риболовлі повинна бути чітко позначена (буйками) до першого офіційного дня тренувань. Проте рекомендується використовувати транспондери, якщо це можливо.
-19- Усі човни повинні повертатися до стартової зони, до причалу в передбачений і зафіксований на початку етапу час. У цій зоні всі човни мають перебувати на невеликій швидкості.
Заборонено ловити рибу в місцях старту й прибуття човнів і в будь-якій зоні, що заборонена для навігації, а також за межами зони проведення змагань.
Якщо під час змагань виникає проблема з човном або двигуном, що надається організаторами, тобто поломка акумулятора, низький рівень палива або будь-яка інша технічна проблема – відповідна команда, що уповноважена Міжнародним журі, може подовжити час риболовлі.
Стюард повинен переконатися, що обов'язкові рятувальні жилети правильно одягнені під час навігації. Необхідно також бути одягненими в рятувальні жилети під час вилову за несприятливих погодних умов (дощ, вітер). Під час риболовлі можуть використовуватися тільки електричні двигуни.
Стюарди зобов'язані підписувати документ, згідно з яким вони повинні зберігати всю інформацію, що пов'язана з риболовлею учасників, які знаходяться на борту човна, у межах їхньої компетенції (місця для риболовлі, приманки, методи риболовлі тощо) до кінця чемпіонату.
Використання дронів заборонено як під час змагань, так і під час тренувань, за винятком спеціальних випадків, дозволених Міжнародним журі за рекомендацією Технічного комітету.
Суворо забороняється розповсюджувати будь-які фільми, зняті під час тренувань і під час трьох етапів чемпіонату, у будь-якій соціальній мережі, Facebook або іншій, чи на будь-якому веб-сайті. Будь-яке можливе розповсюдження повинно бути дозволено за попереднім запитом рибалки.
Лише власники прес-ліцензії або будь-якого іншого документа про акредитацію матимуть право на перепустку до місця проведення.
-20- Відстань між човнами під час змагань в озері або в штучному водоймищі має бути не менше 50 метрів (як під час риболовлі, так і під час навігації біля іншої пари). Відстань між човнами під час змагань у каналі чи річці повинна бути не менше 50 метрів під час риболовлі та не менше 20 метрів під час навігації (з мінімальною швидкістю), рахуючи з боку, де відбувається риболовля.
-21- Забороняється тролінг, вертикальний джиг (vertical jigging) і ловля з берега. Після закидання приманки у воду вільна рука рибалки обов'язково повинна бути розміщена на ручці котушки. Дозволяється триматися тільки за спінінг і котушку. Суворо забороняється підтягувати шнур пальцями.
-22- Вилов риби є дійсним лише в тому випадку, якщо риба була зачеплена за щелепу, між щелепою і грудними плавниками, або між щелепою та зябрами. Будь-яка риба, що була виловлена, але не знята з волосіння рибака, не вважається дійсною і повертається у воду.
-23- Забороняється вилов риби нахлистом з приманкою mouse-tail.
-24- Човни для журі, стюардів і персоналу з безпеки повинні бути надані організаторами.
-25- Будь-який човен, який не з'являється вчасно на старт, має право розпочати останнім, але час його повернення залишається незмінним.
Коли подається перший сигнал – за 30 хвилин до від'їзду човнів – рибалки збираються на краю зони старту. Оголошується від’їзд, генеральний стюард повинен повідомити точний час, щоб і стюарди, і рибалки могли синхронізувати свої годинники. Потім рибалкам дозволяється зайти на борт своїх човнів, і вони повинні вирівнятися на старті. Другий сигнал повинен бути наданий для того, щоб човни почали рухатися до зони рибалки.
-26- Якщо човен дістається до фінішу із затримкою менше 15 хвилин, пара отримує 2 штрафні санкції. Будь-яка пара, що прибуває із затримкою 15 хвилин або більше, позначається як остання на відповідному етапі.
-27- Човни мають бути пронумеровані (на кожній стороні човна закріплюють два номери; необхідно, щоб їх було чітко видно). Організатори мають номери-наклейки для прикріплення їх на резервні човни в разі необхідності.
-28- Човни повинні плисти, використовуючи або теплові, або електричні двигуни, але правила безпеки та місцеві правила швидкості повинні бути дотримані за будь-яких умов. Під час змагань максимальна швидкість човна повинна бути середньою, що встановлює Журі з урахуванням потужності двигунів на човнах.
-29- Усі човни повинні мати на борту обов'язкове обладнання, що визначено відповідними місцевими правилами й правилами F.I.P.S.e.d.. Якщо човни не мають такого обладнання, їм не дозволяють навігацію.
-30- Усі човни повинні надавати допомогу будь-якому човну, що знаходиться поруч у небезпеці або потребує допомоги.
Забороняється стикування с землею або з човнами інших учасників. Генеральний стюард або член журі може дозволяти винятки у випадках абсолютної необхідності.
-31- Навмисно багрити рибу заборонено.
-32- Учасники можуть мати стільки вудочок, скільки бажають, але під час вилову риби їм дозволяють мати тільки одну вудочку.
-33- Конкурсантам не дозволяється отримувати будь-яку допомогу.
-34- Лише такі види риб допускають до вимірювання: шед (alosa), жерех (aspius), чорний окунь (micropterus et cichla), щука (esox), біла риба (coregonus), осетер (acipenser), харіус (thymallus), голець (arctic, brown та ін.) (salvelinus), окунь (perca), судак (lucius perci), лосось (salmo, hucho, oncorhynchus), сом (silurus glanis) і форель (веселкова, коричнева форель і морська форель) (salmo trutta, salmo macrostigma, oncorhynchus mykyss та ін.). За необхідності цей список може бути доповнений журі F.I.P.S.e.d.
ЖУРІ
-35- Журі призначається для розгляду будь-яких поданих скарг та застосування штрафних санкцій згідно з правилами; Журі встановлюють на першій зустрічі капітанів команд. До складу журі входять такі члени:
– Президент F.I.P.S.e.d.
– Генеральний секретар F.I.P.S.e.d.
– члени Виконавчого комітету F.I.P.S.e.d.
– делегат, який представляє країну-організатора, якщо він / вона не є такої самої національності, як і вищезгадані члени, за винятком президента F.I.P.S.e.d. (або його заступника), який є президентом журі за посадою.
Членів журі має бути не менше трьох. Якщо їх менше, делегати з різних країн обирають жеребкуванням. Ці делегати не можуть мати однакову національність з представниками F.I.P.S.e.d. та представниками країни-організатора.
Ці делегати повинні бути включені до реєстраційної форми команди; капітани не можуть бути призначені як делегати.
У разі будь-якого порушення, якщо «пара» або команда має таке ж громадянство, як і член журі, такий член журі не голосує (крім випадків, коли він / вона є президентом Журі).
Члени Журі мають носити значок «Журі» і повинні знаходитися на місці змагань у разі повідомлення будь-якої скарги. Указується місце, де завжди має бути доступний один або більше членів журі.
-36- Будь-які скарги, за винятком тих, що стосуються рейтингу, подаються до журі протягом однієї години після закінчення етапу. Скарги подаються усно, але вони негайно підтверджуються в письмовій формі. Якщо журі вважають це за необхідне, воно може переглядати будь-яке відео або дивитися будь-яке зображення, зроблене делегатом команди, що заповнює скаргу.
Скарги щодо рейтингу подаються протягом 30 хвилин після опублікування офіційних результатів. Час публікації записується в офіційний список результатів.
Депозит у розмірі 100 євро, за який Генеральний Секретар F.I.P.S.e.d. або його делегат видає квитанцію, має супрорводжувати будь-яку письмову скаргу, подану до Журі. Якщо скарга не буде задоволена на підставі рішення журі, депозит буде перераховано на банківський рахунок F.I.P.S.e.d.
Про всі порушення та попередження повідомляється Журі, при цьому Журі є єдиним органом, який має право дискваліфікувати рибалок. Негайно повідомляють будь-яку «пару», якщо на неї накладають штраф.
Члени Журі та всі стюарди повинні переконатися, що Правил дотримуються. Отже, вони мають ґрунтовно знати ці Правила.
-37- Правила, складені двома офіційними мовами, повинні бути надані організаторам чемпіонату до Журі та капітанам команди. Міжнародне Журі приймає свої рішення більшістю голосів; шляхом рівноправного голосування, Президент F.I.P.S.e.d. або його / її делегат має вирішальний голос.
Усі члени Виконавчого комітету F.I.P.S.e.d. мають носити значки, що діють тільки на період повноважень Виконавчого комітету (4 роки).
ПЕРЕЛІК САНКЦІЙ
-38- До штрафних санкцій зараховують такі:
1) Попередження (жовта картка) за порушення статей 8b, 11, 16, 19, 20, 26, 28 і 33.
2) Дискваліфікація (червона картка) пари на певному етапі за порушення статей 12, 13, 18, 21, 23, 31, 32, 45, 46.2 і 47 і після другого попередження за порушення статей 8b, 11, 16, 19, 20, 26, 28 і 33.
3) Дискваліфікація країни-учасника за порушення статей 5, 44а і 44б-1.
4) Коли дискваліфіковано пару, їй буде призначено кількість балів, що дорівнює кількості країн-учасниць + 1. Якщо дискваліфіковано пару, ті, хто слідує за нею в рейтингу, зберігають свій первісний рейтинг (наприклад: якщо пара X, яка має 8 місце, дискваліфікована, наступна пара повинна зберегти свої рейтинги і мати 9 місце, 10 місце і так далі).
5) Будь-яке попередження країні-учасникові записується в документі цієї країни і залишається у файлі протягом трьох років. Будь-яке нове порушення протягом цих трьох років уважається рецидивом, і Журі приймає рішення з урахуванням цього рецидиву та переліку санкцій.
6) Будь-яке попередження парам, записується у файл учасника і зберігається протягом трьох років. Будь-яке нове порушення вважається рецидивом, і Журі приймає рішення з урахуванням цього нового порушення та переліку санкцій.
7) Виконавчий комітет F.I.P.S.e.d. має право як під час змагань, так і згодом накладати штрафні санкції на рибалок, капітанів або учасників з резервів, якщо вони порушують будь-яке правило або неналежну поведінку, навіть якщо зазначені порушення не передбачені в офіційних правилах.
-39- Члени Виконавчого комітету F.I.P.S.e.d. можуть прибувати на місця проведення змагань і брати до уваги будь-які порушення Правил.
СИСТЕМА РЕЙТИНГІВ
40. 1 – РЕЙТИНГ НА ЕТАПІ
A– Рейтинг за парами
a) Ранжування проводиться на основі отриманих балів (у квадратних см) та підсумовування квадрата довжини кожної риби, виловленої двома рибалками, які становлять пару.
Пара, яка отримала найбільшу кількість балів, отримує 1 місце, а 2 місце приписуються другій пара і так далі.
б) У разі однакових балів, відповідні пари отримують місце, що дорівнює середньому показнику рейтингу, який вони мали б мати (Приклад № 1: дві «пари», що посіли четверте місце, повинні отримати (4+5): 2 = 4,5 місце кожний. Приклад № 2: три пари, що мають шосте місце, отримають (6 + 7 + 8): 3 = 7 місце).
в) Будь-яким парам, які не виловили жодної риби, надається кількість місць, що дорівнює середньому значенню неприписаних місць (Приклад № 1: двадцять чотири пари, дванадцять з яких займають перші 12 місць, з місцями від 1 до 12, наступні пари отримають (13 + 24): 2 = 18,5 місць кожна; Приклад № 2: тридцять пар, п'ять з яких ловили рибу і набирали від 1 до 5 балів – 25 пар, які не виловили жодної риби, отримують (6 + 30): 2 = 18 місць. Якщо тільки 1 пара не виловила жодної риби або одна чи кілька пар відсутні, вони отримують місце, що дорівнює найнижчому рейтингу (наприклад: тридцять пар, двадцять дев'ять з яких ловили рибу, у той час як одна пара не зловила жодної, тоді остання отримує 30 місце).
B- Рейтинг за командами
a) Місце, що були отримані парами команди додаються.
б) Національна команда, яка отримала найменшу кількість місць, має рейтинг 1-го і так далі.
в) У разі однакової кількості місць відповідні команди повинні бути ранжовані на основі найбільшої кількості очок, зафіксованих парами тієї самої команди.
г) У разі подальшого однакового рахунку, відповідні команди повинні бути ранжовані на основі найбільшої кількості балів, записаних однією з пар.
д) У випадку іншого однакового рахунку, відповідні команди повинні бути класифіковані на підставі кількості риби, яку виловили пари однієї команди.
е) Нарешті, якщо рахунок однаковий, то відповідні команди повинні бути класифіковані на основі найбільшої риби, яку спіймала одна з пар команди.
2 - ЗАГАЛЬНИЙ РЕЙТИНГ
A – ранжування за «парами»
a) Сума місць, отриманих кожною «парою» у двох етапах; «пара» із загальною найменшою сумою місць повинна бути на 1-му місці і так далі.
б) У разі однакової суми місць, «пари» повинні бути ранжировані на основі найбільшої сукупної кількості очок, отриманих у двох етапах.
в) У випадку однакового рахунку, "пари" повинні бути ранжировані за найвищою сукупною кількістю балів в одному з двох етапів.
г) У разі подальшого однакового рахунку, "пари" повинні бути ранжировані на основі найбільшої кількості очок, отриманих у другому етапі.
д) Нарешті, при однаковому рахунку, "пари" повинні бути ранжировані на основі найбільшої загальної кількості риб, що було виловлено за два етапи.
е) «Пари», які не брали участі у двох етапах, повинні бути розміщенні на останніх місцях, з урахуванням суми місць (спочатку «пари», які брали участь у двох етапах, потім «пари», які брали участь в одному етапі).
B- Рейтинг за командами
a) Сума місць, отриманих «парами» однієї команди у двох етапах; команда, яка має найменшу сума місць, повинна бути зарахована на перше місце і так далі.
б) У випадку однакової суми місць, відповідні команди розподіляються на основі найбільшої кількості очок, отриманих «парами» однієї команди у двох етапах.
в) У іншому випадку однакового рахунку, команди розподіляються на основі найбільшої кількості очок, отриманих «парами» однієї команди у другому етапі.
г) У разі подальшої однакової кількості очок, відповідні команди повинні бути класифіковані на підставі загальної кількості риб, які було виловлено "парами" на двох етапах.
д) Нарешті, якщо існує інший однаковий рахунок, відповідні команди повинні бути класифіковані на основі найбільшої риби, яку виловила одна з «пар» команди за два етапи.
3 – НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЙТИНГ
Для всіх чемпіонатів, світових чи зональних, складається рейтинг за країнами з урахуванням кращих 5 результатів за останні 6 років; такий рейтинговий список оновлюється щорічно й публікується на веб-сайті F.I.P.S.e.d.
Країнам, що включені до такого рейтингу, які з будь-якої причини не беруть участі в чемпіонаті, надається певна кількість штрафів, що дорівнює кількості країн-учасників за цей конкретний рік + 1.
-41- Рейтинг буде визначатися особою, уповноваженою F.I.P.S.e.d. або, за відсутності цієї особи, організаторами в присутності президента F.I.P.S.e.d. або в присутності його представника і, можливо, також у присутності членів журі.
ДОВЖИНА СПІНІНГУ
-42- Довжина спінінгу обмежена до 2,75 метрів (9 футів).
СТРАХУВАННЯ “ЦИВИЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ”
-43- Організатори ОФОРМЛЮЮТЬ страхування “ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ” на період усього заходу (від першого дня тренування до кінця останньої вечері); сертифікат, виданий страховою компанією, що засвідчує поширення політики “ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ” на весь захід, повинен бути переданий Президентові F.I.P.S.e.d. за два місяці до початку змагань.
ТРЕНУВАННЯ
-44- а) Офіційне тренування проводиться на офіційно зазначеному місці. Тренування допускається без стюарда лише тоді, коли один з рибалок має ліцензію водія човна, якщо це вимагають закони країни-організатора.
Тренування повинно бути організовано таким чином, щоб забезпечити всіх рибалок (зі стюардом або без) рівними умовами, незалежно від того, чи використовують вони особисті човни, орендовані човни або човни, надані організаторами. Якщо плануються тренування без стюарда, у будь-якому випадку повинна бути одна особа на борту, яка має ліцензію на керування човном.
б) Офіційне місце проведення організовується таким чином:
1) чотирнадцятиденне повне закриття території до першого дня тренування для всіх членів офіційних делегацій-учасників. Протягом цих 14 днів тренування на місці забороняється для всіх країн по всій території, що обрана для чемпіонату; риболовам не дозволяється здійснювати навігацію по водному об'єктові за 14 днів до змагань, навіть без їхнього рибальського спорядження. Країні-організатору забороняється проводити будь-які змагання протягом зазначених 14 днів. Окрім закритого періоду, місце проведення має бути доступним для регулярних відвідувань і риболовлі [з дотриманням місцевих періодів закриття та спеціальних умов для риболовлі (дозвіл на риболовлю)]. Якщо місце проведення завжди закрите для риболовлі, воно повинно бути доступним не менше ніж 2 вихідних (дати повинні бути вказані в програмі).
2) Два дні офіційних тренувань (четвер та п'ятниця).
3) Два дні змагань (субота й неділя). Усі країни-учасники повинні мати документ, що містить технічні специфікації та інформацію про місце проведення.
ЛІНІЇ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ ТА СТАНЦІЇ
-45- Рибалкам забороняється зупинятися й ловити рибу на відстані менше 50 метрів з обох сторін будь-якої інфраструктури електроенергії (уключаючи лінії електропередач, трансформатори, решітки тощо).
ПРАВИЛА НА ВИПАДОК ПОГАНИХ ПОГОДНИХ АБО ВОДНИХ УМОВ
-46- 1- ЯКЩО ПОГАНІ ПОГОДНІ УМОВИ ВІДБУВАЮТЬСЯ ДО АБО ПІД ЧАС ТРЕНУВАНЬ
Сигнал має повідомити рибалкам, що вони повинні вийти зі своїх човнів, і старт змагань буде відкладено. Якщо погодні умови або умови, пов'язані з водою, та графік змагань дозволяють, певний етап може тривати. У цьому випадку другий сигнал повинен указувати на початок етапу.
Якщо погода або умови, пов'язані з водою, не поліпшуються або графік змагань не дозволяє, проведення етапу скасовується. Результати скасованого етапу не враховуються під час складання рейтингу; він установлюється на підставі результатів проведеного етапу(ів). Скасований етап не проводиться на більш пізньому етапі змагань.
2- ЯКЩО ПОГАНІ ПОГОДНІ УМОВИ ТРАПЛЯЮТЬСЯ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЕТАПУ ЗМАГАНЬ
Етап повинен бути негайно зупинений, а спінінги повинні бути розміщені горизонтально на човнах на протилежному боці від рибалок. Сигнал зупинки етапу повинен бути переданий журі до стюардів по радіо, телефоном або шляхом запуску однієї або більше сигнальних ракет.
Якщо хвилі будуть такими, що становитимуть загрозу для екіпажу човнів, стюарди – знову ж таки, дотримуючись указівок журі – повинні негайно наказати своїм екіпажам дістатися найближчого місця посадки й чекати там можливого сигналу відновлення етапу.
Якщо погодні або водні умови дозволяють, журі має дозволити відновлення проведення етапу через вищезазначені системи зв'язку та через відповідних стюардів.
Журі може скоротити тривалість етапу, якщо графік змагань не дозволяє проводити рибалку протягом 6 годин.
Етап має бути правомірним, якщо він тривав принаймні половину часу, передбаченого для всього етапу.
Якщо погодні або водні умови не дозволяють належним чином проводити змагання, журі може вирішити скасувати один етап. Зазначений етап не повинен відкладатися, і рейтинг має бути складений на підставі того, що було здійснено. Скасований етап не можна проводити повторно.
АНТИДОПІНГОВИЙ КОНТРОЛЬ
-47- F.I.P.S.e.d. схвалює Світовий Антидопінговий Кодекс, що застосовується C.I.P.S.
Під час чемпіонату, рибалки, обрані для проходження антидопінгового контролю, обов'язково повинні з’явитися в призначеному місці у вказаний час згідно з правилами F.I.P.S.e.d. Коли рибалка, якого обрали для проходження антидопінгових перевірок, не з’являється на контроль, відповідна пара буде дискваліфікована зі змагань і повинна отримати штраф, що відповідає нижньому рангові в рейтингу +1, і поширюється на весь період змагання.
Країна-організатор покриває всі видатки на антидопінговий контроль. Усі контакти з НАДО (Національна антидопінгова організація) підтримуються виключно організаторами чемпіонату.
Організатори несуть відповідальність за рибальський матеріал і обладнання рибалки, що підлягають випробуванню під час проведення антидопінгового контролю.
F.I.P.S.E.D. ТА C.I.P.S. ЗБОРИ
-48- Сума в 150 євро сплачується кожною країною-учасником; зазначена сума є доступною для F.I.P.S.e.d.
Плата в розмірі 500 євро сплачується країною-організатором компанії C.I.P.S. (на банківський рахунок C.I.P.S.).
ЦЕРЕМОНІЯ ВІДКРИТТЯ ТА НАГОРОДЖЕННЯ
-49- Церемонія відкриття та презентація команд проводиться за два дні до першого етапу о 18 годині. Вищезазначена церемонія не повинна тривати більше 2 годин і закінчуватися не пізніше 20 години.
Перші три команди й перша трійка пар офіційно отримують ЗОЛОТО, СЕРЕБРО та БРОНЗУ відповідно. Згідно з міжнародними стандартами під час процедури нагородження має виконуватися національний гімн переможця (команда або пара), а також підніматися національні прапори країн трьох пар- / команд-переможців. Медалі оплачуються F.I.P.S.e.d. і передаються спеціальним представником F.I.P.S.e.d.
Сертифікат із зазначенням отриманих результатів повинен бути наданий усім трьом офіційним учасникам першого рангу, які повинні бути присутніми на церемонії нагородження, а також п'яти першим парам.
Будь-яка інша винагорода має бути так само вручена всім країнам-учасникам. Усі країни-учасники повинні надати свої прапори та записи своїх національних гімнів.
Під час церемонії оголошення офіційних результатів країна-переможець може бути представлена на подіумі в кількості до 8 осіб, яким роздаватимуть медалі під час виконання національного гімну.
ВЕРСІЇ ПРАВИЛ
-50- У випадку будь-яких конфліктів, що виникають у зв'язку з тлумаченням цих Правил, тільки французька версія вважається оригінальним текстом, на який можна посилатися.
ОБОВ'ЯЗКИ КРАЇН-ОРГАНІЗАТОРІВ
-51- Країна-організатор чемпіонату світу або зонального чемпіонату (Європа тощо) повинна:
a) мати вигравірувані трофеї F.I.P.S.e.d. (табличка або логотип);
б) надсилати офіційні програми та інформацію про чемпіонат на двох офіційних мовах (англійською та французькою).


Президент F.I.P.S.e.d. Уго Клаудіо МАТТЕОЛІ (Ugo Claudio MATTEOLI)


Генеральний секретар F.I.P.S.e.d. Барбара ДУРАНТЕ (Barbara DURANTE)


Президент Технічної Комісія F.I.P.S.e.d. Роланд МАРК (Roland MARCQ)
Коноваленко Олег
 
Повідомлень: 210
З нами з: 26 вересня 2012, 10:43
Прізвище та Ім'я: Коноваленко Олег
Федерація: ХОФРС

Повернутись до Спортивна ловля спінінгом хижої риби з човна

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

cron